ادبیات

تور آلمان: نگاهی به موزه ارتباطات شهر فرانکفورت آلمان

در این موزه بعلاوه مجموعه هنری کوچک اما شگفت انگیزی وجود دارد. عجیب ترین چیزی که در این موزه وجود دارد، تلفن هایی به شکل گوسفند هستند و جای صورت گوسفند دستگاه تلفن قرار گرفته و سیم از آن خارج شده است؛ این دستگاه به وسیله ژان لوک کُرنِک طراحی شده است.

3 بهمن 1400

طرح تدریس ادبیات زبان های محلی و قومی در مدارس به صحن مجلس ارجاع شد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تشریح آنالیز های جلسه علنی امروز عصر کمیسیون متبوع خود از ارجاع طرح تدریس ادبیات زبان های محلی و قومی در مدارس به صحن علنی مجلس اطلاع داد.

29 دی 1400

احمد شاملو از شاعران نامدار ایرانی است که آثار او جایگاه ویژه ای دارد. او علاوه بر مقام شاعر به عنوان مترجم، تالیف مجموعه کتاب کوچه، طنزنویس شناخته می گردد.

احمد شاملو در بنیان گذاری شعر سپید فارسی و بعلاوه عاشقانه هایی که سروده جایگاهی ویژه دارد. او در رسیدن به زبان ممتاز شعر خودش از متون کهن و نثر فاخر فارسی مانند تاریخ بیهقی تاثیر گرفته و این تاثیر را به برترین شکل ممکن در قالبی نو درآورده است.

27 دی 1400

بیژن الهی، شاعر سکوت؛ تجربه شعر صوفیانه در ادبیات نو فارسی

10 آذر مصادف است با سالروز درگذشت بیژن الهی (1324-1389)، شاعری نوگرا که در شعر نو فارسی جایگاهی هم سطح تأثیرگذارترین شاعران معاصر همچون نیما یوشیج، احمد شاملو و فروغ فرخزاد داشت. بر خلاف این شاعران، الهی بیش از سه دهه از عمر ادبی اش را در انزوای نسبی زندگی کرد...

17 دی 1400

با معروف ترین لقب های کشورهای اروپایی آشنا شوید

اگر فکر می کنید این تنها انسانها هستند که بنا به موقعیت شغلی یا ویژگی های اخلاقی خود از لقب و عنوان برای معرفی خود در کنار نامشان استفاده می نمایند، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید، چرا که در جهان فعلی، ما می توانیم با اماکن زیادی روبرو شویم که اسمشان...

2 تیر 1400

معرفی سوغاتی های معروف رومانی، تصاویر

رومانی سرزمین قصه ها و سنت های پرشمار است و وقتی به آن جا سفر می کنید عشق و علاقه مردم به فرهنگ خود را متوجه خواهید شد. آن ها چه با تعارف یک ملاقه از غذای سنتی پولنتا (polenta) یا اجرای یک پایکوبی سنتی برای شما فرهنگ خود را با افتخار نمایش می دهند و از اینکه شما...

28 اردیبهشت 1400

تجربه بورس سرمایه اجتماعی را از بین برد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی می گوید: بخش خصوصی ما همچون مکانیسم یک باکتری عمل می نماید و به محض اینکه اندکی عظیم می گردد تمایل به تجزیه پیدا می نماید.

25 اردیبهشت 1400

مطالعات تطبیقی و آسیب شناسی ساختارها برای اصلاح قانون اتاق ارائه می گردد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دوازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران از حملاتی که در هفته های اخیر به صندلی بخش خصوصی و نهاد صنفی آن شده، انتقاد کرد.

1 فروردین 1400

برندگان جایزه ادبی نخست وزیری ویکتوریا کشور استرالیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دکتر لورا جین مک کی نویسنده تازه کار نیوزیلندی توانست گران ترین جایزه ادبی کشور استرالیا را کسب کند. جایزه کتاب 100هزار دلاری ویکتوریا یکی از ارزشمندترین جوایز این کشور محسوب می گردد.

12 اسفند 1399

برگزاری جشنواره دانش آموز و ترافیک با موضوع استند آپ کمدی

با توجه به برگزاری جشنواره دانش آموز و ترافیک در شهر تهران، شهرداری منطقه13 به عنوان دبیرخانه منطقه ای این جشنواره در بخش مستند آپ کمدی انتخاب و آثار دریافتی را داوری می نماید.

18 بهمن 1399

پیغام رییس جمهور پاکستان درباره اقبال لاهوری

ریاست جمهوری اسلامی پاکستان به مناسبت سال روز ولادت علامه محمد اقبال لاهوری (9 نوامبر)، پیامی صادر کرد.

19 آذر 1399

ظریف روز اقبال را تبریک گفت، عکس

وزیر خارجه کشورمان گفت: دردی که علامه اقبال برای وحدت مسلمانان احساس می کرد، نگرانی جهان اسلام امروز است.

18 آذر 1399

نشست تخصصی جایگاه شعر در جهان امروز

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این نشست به شیوه برخط و از طریق سایت کانون مجازی با حضور مرتضی امیری اسفندقه شاعر و محمدسعید میرزایی شاعر و دبیر انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری برگزار خواهد شد.

6 آبان 1399

مجموعه شعر خیانت با کوبنده ترین و مفهومی ترین اشعار

خیانت یکی از بدترین تجربه هایی است که شخص می تواند تجربه کند. خیانت خلاف وعده عمل کردن است که باعث می شود طرف مقابلتان دیگر به شما اعتماد نداشته باشد. کسانی که خیانت دیده اند، تعاریف مختلفی از خیانت دارند. خیانت زمانی است که اعتماد از بین می رود، فرد به...

5 آبان 1399

نگاهی به خلق کارآگاه خصوصی خلق شده توسط ریموند چندلر - فیلیپ مارلو- در آثارش - به مناسبت زادروز چندلر

فیلیپ مارلو، کارآگاه خصوصی باهوش سری رمان هایی ریموند چندلر، به صورت یک آدم صریح و مورد پسند جامعهٔ مردانه و عادی به خواننده معرفی می شود. اما درون شخصیت پردازی چندلر از مارلو یک شکل پیچیده و نامشخص نهفته است و اغلب از کنایه های گزنده اش برای اجتناب از...

27 شهریور 1399

وزارت ورزش: توهین ها و تهمت های دادکان را قانونی پیگیری می کنیم، دخالتی در اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال نداریم

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: تدوین مقررات و اساسنامه برعهده هیئت رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال بوده و وزارت ورزش و جوانان دخالتی ندارد.

14 مرداد 1399

هیچ هنرمندی مثل سپانلو تاریخ معاصر تهران را بازتاب نداده است، سپانلو دلبسته تهران بود

به گزارش خبرنگاران ، امروز سالمرگ محمدعلی سپانلو شاعری است که در بین اهالی فرهنگ به شاعر تهران معروف است. خودش می گوید: زمانی تهران در اذهان منفور شده بود و برخی می گفتند در تهران اجحاف و دروغ وجود دارد؛ انگار که شهر خودشان سمبل صداقت بوده است. من پاسخ...

17 تیر 1399

فرهنگ ایرانی مسکوت مانده است، مدافع ثبت روز خواجوی کرمانی در تقویم هستم

به گزارش خبرنگاران، رضا صالحی امیری یکشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه گفت: در بحث تمدن ایرانی و اسلامی ادواری را تعریف می کنیم دوره نزدیک تمدن اسلامی را صفویه می نامیم که در ایران کاملا مشهود است و خواستگاه آن ها در اصفهان و تبریز و کرمان و سایر بلاد می...

31 خرداد 1399

سایه ادوارد اسنودن در یک رمان آمریکایی، جاناتان فرانزن بازهم خبرساز می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، رمان بعدی جاناتان فرانزن با عنوان خلوص سال آینده به بازار می آید.

16 فروردین 1399

پایکوبی پروانه ها در ارسباران

پروانه های خوش آب و رنگ بر بوم نقاشی چشمنوازی می کنند. رنگ های بنفش، صورتی، آبی و خال های سیاه و سفید آنها با دستان هنرمند پروانه ترکمانی ترکیب شده اند تا تصاویر زیبایی را خلق کنند؛ تصاویری که الهام گرفته از نقاش چیره دست طبیعت، خالق هستی است.

14 فروردین 1399
تعداد: (24)