دوگانگی آموزش - سلامت و خانه - مدرسه غلط است

به گزارش مجله فازنما، حسن روحانی رئیس جمهور صبح شنبه (15 شهریور) در آیین بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید که به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت ویدئویی در یکی از مدارس پسرانه تهران برگزار گردید، با بیان اینکه برای ما مهم است فرایند آموزش در کشور جریان داشته باشد، اظهار کرد: امروز هم به مدد همه خانواده ها و دانش آموزان عزیز و معلمان گرانقدر ثابت می کنیم که دوگانگی آموزش - سلامت و خانه - مدرسه غلط است.

دوگانگی آموزش - سلامت و خانه - مدرسه غلط است

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی اضافه نمود: سال جاری دقت ها در فرایند حفظ سلامت دانش آموزان بیشتر خواهد بود؛ چرا که یک دشمن طبیعی یعنی ویروس کرونا هم در کشور حضور دارد و این کار بر دوش معلمان، مدیران مدارس و خانواده هاست. ما می خواهیم بگوییم آموزش در کشور ما در سخت ترین شرایط تعطیل نمی گردد همانطور که در سخت ترین روزهای جنگ هم تعطیلش نکردیم.

رییس جمهور گفت: سال جاری با تبریک سال تحصیلی جدید به معلمان عزیز عرض می کنم که سال جاری رسالت و وظایف سخت تری بر دوش شان قرار گرفته است. هر کسی معتقد است که آموزش باید تعطیل گردد یعنی رشد و تعالی نوجوانان باید تعطیل گردد و این فرایند توقف ناپذیر است.

روحانی توضیح داد: اولین وظیفه معلمان عزیز ما مقابله با ویروس کروناست. در مدرسه مدیر و معلم سنگین ترین وظیفه را بر عهده دارند و البته خانواده ها و دانش آموزان هم همکاری می نمایند. پس قبل از شروع هر کلاس درسی با توصیه بر رعایت پروتکل های بهداشتی باشد و در هر کلاسی سوالات دانش آموزان درباره سلامت شان برابر کرونا پاسخ داده گردد و لااقل پنج دقیقه به این امر اختصاص داده گردد.

وی یادآور شد: از همه معلمان خواهش می کنم که به دانش آموزان سکونت و آرامش بدهند تا استرس و اضطراب نداشته باشند. اگر رعایت بهداشت انجام گردد، ماسک و رعایت فاصله صورت گیرد می تواند ما را از این ویروس برحذر دارد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه خلاصه کردن آموزش با بهترین و شیواترین بیان از وظایف معلمان است، اظهار کرد: ممکن است سال جاری بعضی از کارهای آموزشی که در مدارس انجام می شده به خانه محول گردد و در اینجا باید که خانواده ها مثل همواره دانش آموزان را همراهی نمایند. همچنین در روزهایی که ممکن است حضور مجازی باشد هم باید مانند روزهایی که حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس انجام می گردد نیز کیفیت آموزش حفظ گردد.

روحانی با تاکید بر اینکه اولویت در امر آموزش با سلامت دانش آموزان است، توضیح داد: اگر شبهه ای در سلامت دانش آموزی است حتماً او را به خانه بفرستید و اگر که خانواده ای مبتلا به کرونا شده است، حق ندارد فرزند عزیزش را به مدرسه بفرستد بلکه به وسیله مجازی باید آموزش را تا خاتمه قرنطینه ادامه دهد.

وی در خاتمه گفت: سال جاری سال انضباطی دانش آموزان است. چیزی شبیه پادگان های آموزشی نیروهای مسلح، به طوری که در راستا منزل تا مدرسه اصول بهداشتی را مراعات کند، در مدرسه رعایت فاصله اجتماعی را مورد توجه قرار دهد، در زمان خروج از مدارس نیز این فاصله گذاری حفظ گردد. پس سال جاری سال متفاوتی با همه سال های تحصیلی یک قرن اخیر در شیوه رعایت پروتکل های بهداشتی و نظم و انضباط در این زمینه از سوی دانش آموزان است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 555

به "دوگانگی آموزش - سلامت و خانه - مدرسه غلط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوگانگی آموزش - سلامت و خانه - مدرسه غلط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید