در مدارس دارای فضای بزرگ، منعی برای عدم حضور دانش آموزان وجود ندارد

به گزارش مجله فازنما، تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس توضیحاتی داد و تاکید نمود باید تمهید مقدمات بازگشایی مدارس انجام گردد تا زمینه حضور دانش آموزان در کلاس های درس مهیا باشد.

در مدارس دارای فضای بزرگ، منعی برای عدم حضور دانش آموزان وجود ندارد

زهرا مظفر در گفت وگو با پانا درباره موضوع بازگشایی مدارس با توجه به شیوع امیکرون در کشور اظهار کرد قطعا آموزش مجازی جای آموزش حضوری را نمی گیرد در سراسر دنیا نیز با وجود این بیماری به این نتیجه رسیدند که آموزش مجازی به هیچ عنوان آموزش چهره به چهره نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها به جز ایران نیز نسبت به آموزش حضوری و بازگشایی صد در صد مدارس اقدام کردند افزود: باید با توجه به شرایط حاکم در آن مدرسه بازگشایی صورت گیرد؛ مدیران مدارس باید در مدارس با جمعیت بالا براساس دستورالعمل های بهداشتی اقدام کند و دانش آموزان را با گروه بندی و دسته بندی کردن به سمت آموزش سوق دهد.

مظفر گفت: در بسیاری از مدارس به ویژه مدارس روستایی که فضای بزرگی در اختیار است و دانش آموزان می توانند با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری به مدارس بروند، باید تمهید مقدمات فراهم گردد چراکه هیچ منعی برای بسته بودن مدارس وجود ندارد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: در این نوع مدارس باید خانواده ها همکاری های لازم را داشته باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش حضوری برقرار گردد ضمن اینکه آموزش و پرورش نیز مانند سایر دستگاه ها تابع قوانین و دستورات ستاد ملی کرونا است.

وی بعلاوه افزود: زیرساخت های لازم باید از سوی مدیران مدارسی که شرایط حضور دانش آموزان فراهم نیست، ایجاد گردد تا آموزش های حضوری توسعه پیدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1406

به "در مدارس دارای فضای بزرگ، منعی برای عدم حضور دانش آموزان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مدارس دارای فضای بزرگ، منعی برای عدم حضور دانش آموزان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید