جزئیات آغاز آموزش حضوری در مدارس تهران

به گزارش مجله فازنما، سه شنبه گذشته، از سوی وزرای کشور و آموزش و پرورش، اعلام شد که آموزش در مدارس از این پس حضوری خواهد بود و دانش آموزان ملزم هستند سرکلاس های درس حاضر شوند. این در حالی است که وزیر آموزش و پرورش اوایل هفته گفته بود حضور دانش آموزان اختیاری است. این اظهارات متناقض که به فاصله کمی از یکدیگر بیان شدند، موجب سردرگمی خانواده ها شد.

جزئیات آغاز آموزش حضوری در مدارس تهران

علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در گفتگو با ایسنا، به همین علت، به چند پرسش درباره کم و کیف حضوری شدن آموزش ها و بازگشایی کامل مدارس پاسخ داد و در این باره اظهار کرد: با مدیران منطقه ها و مدیران مدارس جلسه گذاشته و روی حضور حداکثری دانش آموزان و برگشت آن ها به مدرسه و حضور در فضای مدرسه و تدریس حضوری تاکید کردیم.

حضور کامل معلمان در مدارس

وی افزود: مدیران ما در سطح شهر تهران برنامه ریزی کرده اند که شاهد حضور همکاران در مدارس به صورت کامل بوده و با فعالیت های آموزشی به صورت حضوری در خدمت دانش آموزان باشیم.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران درباره آمادگی مدارس برای پذیرش حضوری دانش آموزان گفت: تمهید مقدمات لازم انجام شده است تا از شرایطی که در این دوسال داشته ایم به شرایط عادی برگردیم و در فضایی بسیار خوب شاهد رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و ارتقای مهارت های آن ها به ویژه در حوزه اجتماعی باشیم.

کریمیان با بیان اینکه همکاران ما کامل و به صورت 100 درصدی در مدارس حضور دارند گفت: اولیای دانش آموزان به مسئولین بهداشتی کشور و خادمان خودشان در آموزش وپرورش اعتماد کامل دارند. دانش آموزان نیز به صورت کامل و صد در صدی در مدارس هستند و ما به زودی شاهد برقراری شرایط عادی و تدریس حضوری در تمام مدارس کشور به ویژه شهر تهران خواهیم بود.

وی در واکنش به اینکه برخی مدارس با توجه به شرایط و تراکم بالا، صرفا آموزش مجازی داشتند و دانش آموزان به مدرسه نمی رفتند اعلام کرد: از این پس، کلاسِ درسِ صرفا مجازی نخواهیم نداشت و کلاس های درس حضوری می شود. در کنار آن، همکارانم هم کلاس حضوری و هم مجازی را اداره می کنند و آموزش ترکیبی است و تحت هیچ شرایطی صرفا کلاسی را به صورت غیرحضوری نخواهیم داشت.

سرویس مدارس فعال می شوند

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران درباره مسائل سرویس ایاب وذهاب با توجه به ساعات کم آموزش در چندماه اخیر گفت: برنامه ریزی به گونه ای انجام شده است که دانش آموزان ساعات بیشتری را سرکلاس و داخل مدرسه باشند. با حضور حداکثری دانش آموزان و ساعات طولانی تر حضور در مدرسه، از سرویس مدارس هم نهایت استفاده را خواهیم کرد. با انجمن اولیاء و مربیان هم صحبت کردیم و مدیران مدارس توجیه شده اند که با توجه به ساعات بیشتری که دانش آموزان در کلاس درس هستند، سرویس مدارس هم فعال شوند.

برنامه و ساعات حضور دانش آموزان در کلاس ها از طریق مدیران مدارس اطلاع رسانی می شود

شرایط هر مدرسه فرق دارد

کریمیان درباره ساعات آموزش و حضور دانش آموزان در مدرسه نیز اعلام کرد: با برنامه ریزی مدیران مدارس، ساعت های طولانی و حتی کامل از صبح تا ظهر پذیرای دانش آموزان هستیم.

وی درباره میزان حضور در طول هفته نیز گفت: اکنون نمی توانیم نسخه واحدی برای تمام 4800 مدرسه در سطح شهر تهران بپیچیم. شرایط، مدرسه به مدرسه و پایه با پایه فرق دارد، مدیران برای دوره ابتدایی یک شیوه و برای ماز طریقه اول و دوم شیوه های دیگری را به کار گرفته، برنامه ریزی می کنند و به استحضار اولیاء می رسانند.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا پروتکل های بهداشتی جدیدی در مدارس اعمال خواهد شد؟ گفت: پروتکل ها در اختیار وزارت بهداشت است و هرچه را به ما اعلام شود، انجام می دهیم.

در خصوص الزامی بودن تزریق واکسن برای حضور در مدرسه، تابع نظر ستاد کرونا هستیم

کریمیان درباره الزامی بودن یا نبودن تزریق دو دز واکسن برای حضور در مدرسه نیز توضیح داد و اظهار کرد: با همت دولت، شاهد کار بزرگ و ویژه ای در سطح کشور بودیم و خوشبختانه آحاد جامعه دو دز واکسن را تزریق کرده اند و در تزریق دز سوم هم آمار خوبی داریم. ما مسئله ای در این زمینه نداریم، با اطمینان خاطر خوبی که ایجاد شده دانش آموزان سرکلاس حاضر می شوند. آن ها که به لحاظ سنی مشمول هستند و وزارت بهداشت اعلام کرده حتما واکسن می زنند، ولی اینکه الزامی باشد یا خیر، به تصمیم وزارت بهداشت بستگی دارد و ما تابع پروتکل ها و سیاست های اعلامی ستادملی مقابله با کرونا هستیم.

وی افزود: همکاران من تا زمانی که علائم ظاهری بیماری را در دانش آموز نبینند مانع حضورش نمی شوند، مگر آنکه دانش آموز علائم ظاهری بیماری را داشته باشد که در این صورت در منزل استراحت می کند تا بهبود یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1431

به "جزئیات آغاز آموزش حضوری در مدارس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آغاز آموزش حضوری در مدارس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید