کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران در بجنورد منتشر شد

به گزارش مجله فازنما، حمید خسروی در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران در بجنورد گفت: کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران با مشارکت و به قلم بیش از 50 معلم مقطع ابتدایی از 16 استان کشور به همت انتشارات زبان علم در خراسان شمالی به چاپ رسید.

کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران در بجنورد منتشر شد

وی با اشاره به هدف تهیه، تدوین و چاپ این کتاب، خاطرنشان کرد: این مجموعه داستان با هدف معرفی تاریخ ایران به بچه ها و نوجوانان تالیف شده است.

خسروی اضافه نمود: کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران در پنج جلد به همت مدرسان تولید محتوای آموزشی کشور و با تالیف این گروه به چاپ رسیده است.

وی با بیان اینکه این مجموعه پنج جلدی، شامل 27 داستان است، گفت: با معرفی دوره های تاریخی ایران از دوران قبل از تاریخ تا امروز و با نگاهی به آینده نگاشته شده است.

خسروی خاطر نشان کرد: این مجموعه پنج جلدی در قطع رقعی ویژه گروه سنی ج و د است.

مدیر انتشارات زبان علم در ادامه شرح داد: جلد اول این کتاب با نام کتاب اسرار آمیز با بازنویسی راحله زارع زاده مهریزی از استان قم ، آزاده فرزادپور از استان خراسان شمالی و با پژوهش آتنا اسدی (البرز)، سیده سکینه شعبانی (خراسان شمالی)، فاطمه خسروی (کرمان)، فواد تقی زاده (کرمان) و ویراستاری فاطمه شیخ محسنی (فارس)، همچنین تصویر سازی حامد شاکریان (خراسان شمالی)، طاهره جاویدفر (سمنان) و صفحه آرایی پرستو برائی ونینه (کردستان) و طراحی جلد راحیل باصولی (بوشهر) در 34 صفحه تدوین شده است.

جلد دوم این کتاب نیز با نام جام جهان بین با بازنویسی از طریق محدثه شاه میرزایی (تهران)، حکیمه اسدلو (آذربایجان غربی) و پژوهش ریحان خدایاری (ایلام)، اکبر دهقان قهفرخی (چهارمحال و بختیاری)، صفورا رنجبر پازوکی (تهران)، همچنین ویراستاری مریم میرقادری (تهران) و تصویر سازی آذر عباسپور (فارس)، افسانه ساری جالی (آذربایجان غربی)، زهرا کرمانی (تهران) با صفحه آرایی عاطفه اسماعیلی (خراسان شمالی) و طراحی جلد حسین بیات (قم) در 34 صفحه به چاپ شد.

جلد سوم این کتاب با نام قالیچه پرنده با بازنویسی حسین قربانی (خراسان شمالی)، پروین هادیان قهدریجانی (اصفهان) پژوهش خدیجه قنبری (ایلام)، شمسی رستمی (کهکیلویه و بویر احمد)، آرمین کریم خانی (کردستان)، همچنین ویراستاری زهره سادات داودی سمیرمی (اصفهان) و تصویر سازی فرزانه حاجتی کتج (کهکیلویه و بویر احمد)، سمیه زرینکلاه (فارس)، راضیه حاجیان حسین آبادی (اصفهان) با صفحه آرایی مریم زردپور (تهران) و طراحی جلد آسیه یوسفی وردنجانی (قم) در قالب 35 صفحه است.

جلد چهارم این کتاب با نام مسافر تاریخ با بازنویسی داستان از طریق بهاره نامداری (فارس)، زینب جامعی (سمنان) و پژوهش منیره سادات کریمی (سمنان)، محبوبه جوادی (گیلان)، فاطمه محمدی (ایلام)، همچنین ویراستاری فاطمه شاه جمالی (قم) و تصویر سازی سمیه مهدیزاده قوهه (تهران)، مریم تقی پور (سمنان) با صفحه آرایی غنچه پرویز (آذربایجان غربی) و طراحی جلد زهرا کریمی (ایلام)در قالب 29 صفحه به چاپ رسید.

جلد پنجم این کتاب با نام سفر خاتمهی با بازنویسی داستان از طریق عاطفه چهاردولی (قم)، عاطفه نعمتی (خراسان شمالی) و پژوهش فاطمه ستاری دستنایی (چهارمحال و بختیاری)، حکیمه فتحی (کهکیلویه و بویر احمد) ، محدثه نورانی (خراسان شمالی)، همچنین ویراستاری سیده سهیلا طاهری (ایلام) و تصویر سازی مرجان خیراندیش (تهران)، مرضیه آریامنش (خراسان شمالی)، زهرا گریوانی (خراسان شمالی) و با صفحه آرایی زهرا کرمانی (تهران) و طراحی جلد رویا رنجبر (تهران) در قالب 29 صفحه به چاپ رسید.

خسروی خاطرنشان کرد: مولفان این کتاب به منظور انجام رویکردی تازه در حوزه کتابخوانی در حال تولید انیمیشن داستان های این کتاب هستند تا در قالب کیوآرکد خوان قابلیت نمایش انیمیشن ها را برای این کتاب ها فراهم سازند.

وی در خاتمه اضافه نمود: در راستای معرفی این کتاب همچنین بسته دفتر شامل دفتر نقاشی، مشق و یادداشت نیز با طرح جلد این کتاب ها تهیه شده است؛ و این معلمان در نظر دارند با درآمد حاصل شده از فروش این مجموعه کتاب داستانی و دفاتر و همکاری خیرین، یک مدرسه بسازند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1681

به "کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران در بجنورد منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب مجموعه داستان مسافران تاریخ ایران در بجنورد منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید