پسا کرونا فرصت بازسازی حکمرانی ها برای ارتقای خدمات بدون تبعیض به شهروندان است

به گزارش مجله فازنما، یک وکیل دادگستری گفت: استمرار تحریم در شرایط جدال دنیای با کرونا و مانع تراشی در ارائه اقلام دارویی، مصداق شاخص نقض حقوق بشر بوده و دنیا به وضوح شاهد رویکرد سیاسی جریان تحریم به مقوله کرونا است.

پسا کرونا فرصت بازسازی حکمرانی ها برای ارتقای خدمات بدون تبعیض به شهروندان است

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

صمد زاهدپاشا در گفت وگوبا خبرنگاران درباره دنیا پساکرونا و تاثیر کرونا بر سیاست کشورها و کل دنیا گفت: استمرار تحریم در شرایط جدال دنیای با کرونا و مانع تراشی در ارائه اقلام دارویی، مصداق شاخص نقض حقوق بشر بوده و دنیا به وضوح شاهد رویکرد سیاسی جریان تحریم به مقوله کرونا است.

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: در شرایطی که از باب حق همبستگی، همه کشورها باید در کنار و نه مقابل هم، به دفع شر کرونا بپردازند، تشدید تحریم ها نقض آشکار حقوق بشردوستانه است و دیدگان فعالان حقوق بشر آن را به نظاره نشسته و محکوم می نماید. بنابه نوشته روزنامه گاردین، شخصیت های دنیای این جنایت را محکوم و خواستار لغو تحریم در شرایط جدال کرونایی شدند.

وی درباره مهمترین درس کرونا گفت: مهمترین درس ویروس کرونا، توان افزایی حکمرانی ها برای خدمت به مردم و پاسداری از حق سلامت در اِعمال شرایط فوق العاده و برخورداری از همه اقشار جامعه به عنوان سرمایه های عظیم اجتماعی بود. توجه ویژه به جهادگران عرصه بهداشت و سلامت شهروندان و سرمایه ارزشمند پزشکی، پرستاری و کادر درمانی کشور و دلجویی بابت بی مهری ها، آموزه ای است که رواست سیاستگذاران عمومی توجه شایسته ای بدان مبذول دارند.

زاهدپاشا توضیح داد: مردم در برابر دیدگان دنیای به وسیله وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی، مدام عیار حکمرانان را قیاس و سنجش می نمایند و خود نیز غنای فرهنگی در همبستگی پیشگیرانه و یاری به هم نوع را تجربه و محک می زنند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: شرایط موجود باورهای دنیای به حقوق بشر، حق صلح و همبستگی برای بهتر زیستن و حق همکاری همگرایانه برای اهداف ملی و دنیای را ارتقا داد و باید این تهدید را به فرصتی برای توسعه صلح و حقوق بشر بکار بست.

وی درباره دوران پسا کرونا گفت: پسا کرونا فرصت بازسازی حکمرانی ها برای ارتقای خدمات بدون تبعیض به شهروندان است. توجه به گروههای آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه و مشاغل خرد آسیب دیده از کرونا در صدر اولویت های پسا کرونا است. تکلیف بر گسترش رفاه و ایجاد بستر اشتغال مولد برای همه، وفق قانون اساسی بر عهده نظام حکمروایی است و رژیم حقوقی باید موید و حامی سرمایه و فراوری ثروت و عدالت توزیعی، رشد فراوری ناخالص ملی و ایجاد ارزش افزوده برای کشور باشد.

زاهدپاشا در سرانجام گفت: اعلام و اِعمال شرایط فوق العاده از منظر حقوق عمومی، ارائه خدمات عمومی و رفاهی از حیث حقوق بشری و اِعمال مجازات برای نقض قرنطینه یا احتکار و گرانفروشی و اِعمال و اجرای قواعد مربوط به حوادث غیرقابل پیش بینی یا فورس ماژور از جمله راهکارهای حقوقی لازم در شرایط کنونی و مقابله با این ویروس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 252

به "پسا کرونا فرصت بازسازی حکمرانی ها برای ارتقای خدمات بدون تبعیض به شهروندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسا کرونا فرصت بازسازی حکمرانی ها برای ارتقای خدمات بدون تبعیض به شهروندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید