نقش پروتئین در ورزش های استقامتی، مقدار پروتئین مورد نیاز برای هر کیلوگرم وزن بدن

به گزارش مجله فازنما، در دوره تمرینات استقامتی، اندازه مصرف و عملکرد پروتئین به ذخایر گلیکوژنی وابسته است.

نقش پروتئین در ورزش های استقامتی، مقدار پروتئین مورد نیاز برای هر کیلوگرم وزن بدن

به گزارش خبرنگاران، در دوره تمرینات استقامتی، مقدار مصرف و عملکرد پروتئین در نهایت وابسته به ذخایر گلیکوژنی است و اگر ذخایر گلیکوژن کم باشد ممکن است در طول تمرین، بیش از 15 درصد انرژی مصرفی از اکسیداسیون پروتئین تامین شود و اگر ذخایر گلیکوژن کافی باشد، ممکن است پنج درصد انرژی مصرفی از پروتئین تامین شود.

از سوی دیگر مصرف بیش از حد کربوهیدرات به منظور جلوگیری از مصرف پروتئین روش عاقلانه ای نیست، بنابراین کمبود طولانی مدت پروتئین مصرفی می تواند منجر به افزایش تجزیه پروتئین و کاهش سنتز آن شود، به ویژه در موقعیت هایی که دریافت کالری محدود است.

بر اساس این مطلب که از سوی مجتبی خادم متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار خبرنگاران قرار گرفته، آمده است: مصرف 1.2 گرم پروتئین برای هر کیلوگرم از وزن بدن توصیه می شود که این مقدار مصرف برای رشته های تخصصی ورزشی با توجه به شدت، مدت و نوع تمرین فرق دارد و یک ورزشکار باید اطمینان حاصل کند که پروتئین 12 تا 15 درصد از انرژی مصرفی او را تامین می کند.

قهرمان هایی که تمایل دارند حجم ماهیچه های خودشان را افزایش دهند نیاز دارند مقداری بیش از حد طبیعی پروتئین مصرف کنند و به مراتب این افراد اغلب به غذاهای با پروتئین زیاد روی می آورند و فراورده های پروتئینی و اسیدهای آمینه را جهت افزایش توده ماهیچه مصرف می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1190

به "نقش پروتئین در ورزش های استقامتی، مقدار پروتئین مورد نیاز برای هر کیلوگرم وزن بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پروتئین در ورزش های استقامتی، مقدار پروتئین مورد نیاز برای هر کیلوگرم وزن بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید