شیک پروتئین ها برای کاهش وزن

به گزارش مجله فازنما، فرایند کاهش وزن فرایندی بلند مدت است. برای رسیدن به هدف کاهش وزن، باید تعدادی تغییرات در زندگی خود ایجاد کنید. قرار دادن شیک پروتئین در رژیم غذایی یکی از آن هاست. برای دانستن اینکه چگونه شیک پروتئین ها به کاهش

شیک پروتئین ها برای کاهش وزن

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

فرایند کاهش وزن فرایندی بلند مدت است. برای رسیدن به هدف کاهش وزن، باید تعدادی تغییرات در زندگی خود ایجاد کنید. قرار دادن شیک پروتئین در رژیم غذایی یکی از آن هاست. برای دانستن اینکه چگونه شیک پروتئین ها به کاهش وزن کمک می کنند و چگونه شیک پروتئین خانگی تهیه کنید ادامه مطلب را بخوانید.

تا همین اواخر، شیک پروتئین ها با بدن سازی و وزنه برداری در ارتباط بوده اند. با این حال، به تازگی به بخشی از فرایند کاهش وزن هم تبدیل شده اند. اولین فایده استفاده از شیک پروتئین ساختن توده عضلانی است. بنابراین، برای افراد با وزن بالا، بسکمک از متخصصان تغذیه به آن ها مصرف پروتئین بالا در قالب شیک پروتئین توصیه می کنند.

به غیر از فواید پروتئین در فرم مکمل های پروتئینی، تعداد زیادی مواد اولیه طبیعی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا از فواید آن ها به صورت طبیعی بهره مند شوید. اما، قبل از اینکه از جنبه کاهش وزن به شیک پروتئین ها نگاه کنیم، اجازه دهید بدانیم که شیک پروتئین ها در واقع چه هستند و چرا در میان بسکمک از رژیم های غذایی کاهش وزن محبوب شده است.

شیک پروتئین و کاهش وزن

تحقیقات نشان می دهد که شیک پروتئین ها کمک می کنند تا هر ماه حدودا 4 تا 6 پوند از وزن کاهش یابد. این در صورتی ممکن است که فقط به رژیم غذایی با کالری پایین تکیه کنید و از الکل و نوشیدنی های گازدار پرهیز کنید. همزمان باید یک برنامه ورزشی هم بایستی اجرا شود.

توصیه می شود که یک شخص باید 1 گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن خود به صورت روزانه مصرف کند. بنابراین، اگر وزن یک نفر 130 پوند است باید 130 گرم پروتئین به صورت روزانه مصرف کند. اندازه پروتئین هرچقدر که باشد، باید به 6 وعده در هر روز تقسیم شود. با این حال، رسیدن به این هدف بسیار سخت است. بنابراین توصیه می شود به جای آن از شیک پروتئین استفاده کنید تا بدین ترتیب سهمیه پروتئین مورد نیاز خود را دریافت کنید.

شیک پروتئین وی (پروتئین آب پنیر) هم برای کاهش وزن استفاده می شود. این به ویژه از طریق بدن سازها استفاده می شود که می خواهند از چربی های موجود در بدن خلاص شوند و همچنین کاهش وزن هم داشته باشند. پروتئین وی هم مانند پروتئین سویا به زنان کمک می کند تا از شر چربی زیر پوستی خلاص شوند. همچنین پروتئین وی به مدیریت وزن کمک می کند، بنابراین می تواند از طریق زنانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند مورد استفاده قرار گیرد.

دستورالعمل تهیه شیک پروتئین خانگی

شیک پروتئین ها می توانند هم با استفاده از پودر پروتئین که در واقع مکمل پروتئین هستند و هم با استفاده از میوه ها و سبزیجات غنی از پروتئین تهیه شوند. برای تهیه آن در خانه، می توانید پودر پروتئین را با آب یا شیر یا ماست مخلوط کنید و به همراه میوه دلخواه خود داخل مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. این شیک پروتئین ها همچنین مزه خوبی دارند و در انوداع طعم ها موجود هستند. در صورتی که شیک پروتئین شما بی مزه است می توانید به آن میوه و بسکمک مواد طعم دهنده دیگر اضافه کنید تا مزه آن بهتر شده و ارزش غذایی آن بالا برود. این مکمل های پروتئینی، پروتئین سویا یا تخم مرغ یا پروتئین لبنی هستند.

همچنین می توانید شیک پروتئین را بدون استفاده از پودر تهیه کنید. در این صورت به میوه ها، آجیل و سبزیجات غنی از پروتئین نیاز دارید و می توانید ترکیبات مختلفی با استفاده از مواد اولیه کم کالری تهیه کنید. می توانید از قهوه، بستنی وانیلی بدون چربی یا اسانس برای افزودن طعم استفاده کنید. دستورالعمل های شیک پروتئین زیر را می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید.

معجون ماکا

در مصرف این معجون افراط کنید تا شانس این را داشته باشید که چند پوند از وزن خود را از دست دهید.

ترکیبات

در اینجا می توانید از پودر پروتئین با طعم شکلاتی که سرشار از مواد مغذی است استفاده کنید. این ماده نه تنها پروتئین مورد نیاز شما را تامین می کند بلکه کمبود مواد مغذی بدن شما را هم جبران خواهد کرد. فقط مواد اولیه مورد نیاز را تهیه کنید و به مدت چند دقیقه مخلوط کنید. سپس فورا میل کنید.

شیک پروتئین توت فرنگی

مواد اولیه

سفیده تخم مرغ، نصف فنجان

پودر پروتئین، دو قاشق

ماست کم چرب، 2 قاشق غذاخوری

توت فرنگی، 3عدد (میانه)

تکه های یخ و آب

همه مواد را مخلوط کنید و سریع میل کنید.اگر از مزه توت فرنگی خوشتان نمی آید می توانید میوه های دیگری را مخلوط کنید. همچنین در صورتی که نمی خواهید از هیچ طعم دهنده ای استفاده کنید می توانید از پودر پروتئین طعم دار استفاده کنید.

شیک سفیده تخم مرغ

عناصر

سفیده تخم مرغ، یک فنجان

آب پرتقال، نصف فنجان

آب آناناس، نصف فنجان

قبل از شکستن تخم مرغ آن را خوب بشویید چون قصد داریم از تخم مرغ خام استفاده کنیم که ممکن است به خاطر وجود باکتری سالمونا که در پوسته آن وجود دارد آلوده شود. مواد اولیه را مخلوط کنید و از شیک سفیده تخم مرغ لذت ببرید. به جای آب میوه می توانید از خود میوه استفاده کنید تا مخلوط ضخیمتر شود. با افزودن میوه های دیگر می توانید اندازه کربوهیدرات را هم افزایش دهید.

شیک پنیر ریکوتا

مواد اولیه

شیر خشک بدون چربی، 2 فنجان

موز، یک عدد

پنیر ریکوتا، نصف فنجان

روغن زیتون، نصف قاشق غذاخوری

عسل، 2 قاشق غذاخوری

همه مواد اولیه را مخلوط کنید و سریعا این نوشیدنی سالم و گوارا را میل کنید. پنیر ریکوتا نسبت به پنیر دلمه شده چربی کمتری دارد و غنی از پروتئین وی است از این رو این منبع غنی از پروتئین لبنی را به این مخلوط اضافه می کنیم.

شیک سیب و جو دو سر

مواد اولیه

جو دو سر فوری، 2 قاشق غذاخوری

شیر خشک بدون چربی، 2 فنجان

توفو، 2 حبه

بادام، 5یا 6 عدد

عسل، 2قاشق غذاخوری

سیب

تمام مواد اولیه را در مخلوط کن قرار دهید و تا زمانی که شیک روان شود به مخلوط کردن ادامه دهید. اشخاصی که به شیر سویا و عسل حساسیت دارند می توانند از این شیک خودداری کنند.

چه زمانی شیک پروتئین مصرف کنیم تا کاهش وزن حاصل شود؟

توصیه نمی شود که وعده های غذایی را با شیک پروتئین جایگزین کنید. بهترین زمان برای مصرف آن در هنگام صبح است. بعد از آخرین وعده غذایی در شب، به مدت 8 ساعت چیزی نخواهید خورد. از این رو، مصرف پروتئین در هنگام صبح باعث جذب سریع آن خواهد شد. زمان مناسب دیگر برای مصرف پروتئین، بعد از تمرینات تقویتی است، چون حاوی مواد مغذی و مقادیر بالایی از پروتئین است که بدن برای بازسازی و بازسازی عضلات به آن نیاز دارد.

هنگامی که یک پودر پروتئین انتخاب می کنید، مطمئن شوید پودری انتخاب می کنید که دارای کیفیت خوبی است. اگر پودر کیفیت خوبی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که باعث بروز برخی عوارض جانبی در بدن شود. اگر گیاه خوار هستید، در این صورت مجبور هستید که به پروتئین سویا متوسل شوید. بهترین گزینه این است که شیک پروتئین حاوی پودر پروتئین نباشد. توصیه می شود که شیک پروتئین بعد از مشورت با پزشک مصرف شود. پزشک در مناسب ترین جایگاه واقع شده است تا اندازه مناسب پروتئین را برای شما توصیه کند.

منبع: راسخون
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1234

به "شیک پروتئین ها برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیک پروتئین ها برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید