خبرنگاران آموزش خودمراقبتی در برابر کرونا به دانش آموزان قم ارائه می گردد

به گزارش مجله فازنما، قم- خبرنگاران- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش قم گفت: آموزش های لازم برای توانمندکردن دانش آموزان در راستای خودمراقبتی در مقابل ویروس کرونا در مدارس استان ارائه می گردد.

خبرنگاران آموزش خودمراقبتی در برابر کرونا به دانش آموزان قم ارائه می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مجتبی رمضان بیگی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه نمود: بعد از گذشت حدود هفت ماه از شیوع ویروس کرونا در ایران، مردم به مطلعی نسبی برای شناخت و پیشگیری از ابتلا به کووید 19 رسیده اند.

وی افزود: دانش آموزان نیز بخشی از اطلاعات خود را برای رعایت موازین بهداشتی از رسانه ها و بخشی دیگر را از خانواده ها دریافت نموده و می کنند.

وی ادامه داد: وزارت آموزش وپرورش دستورالعمل هایی را برای رعایت دانش آموزان و کادر مدرسه پیش بینی نموده است و معلمان و دانش آموزان مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

رمضان بیگی با تاکید بر مطلعی بخشی به دانش آموزان، گفت: درهفته های نخست بازگشایی مدارس، اصول کامل خودمراقبتی از جمله شست و شوی دست ها و طریقه استفاده درست از ماسک در قالب پوسترهای مختلف به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.

وی اضافه نمود: نقش خانواده ها دراین عرصه بسیار معین کننده است و از خانواده ها می خواهیم با یاری به کادر مدرسه، فرزندان خود را در زمینه اهمیت استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی مطلع و ترغیب کنند.

وی با تاکید بر این که دانش آموزان ملزم به استفاده از ماسک از خانه تا مدرسه هستند، ادامه داد: تامین مواد ضدعفونی کننده، شوینده ها و محلول های گندزدایی از وظایف آموزش وپرورش است تا نیازمندی مدارس رفع گردد.

به گفته معاون آموزش وپرورش قم، سرویس های بهداشتی در انتها هر زنگ تفریح و سایر مکان های مدرسه از جمله سالن ها و کلاس ها در انتها هر نوبت مدرسه توسط خدمتگزاران مدرسه گندزدایی خواهد شد.

در سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان با افزایش هشت درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود 270 هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ 670 فضای فیزیکی و پنج هزار و 800 کلاس درس آماده شده و تعداد کد فضاهای آموزش وپرورش قم حدود یک هزار و 300 واحد است.

ویروس کرونا، موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر سال گذشته (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 609

به "خبرنگاران آموزش خودمراقبتی در برابر کرونا به دانش آموزان قم ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش خودمراقبتی در برابر کرونا به دانش آموزان قم ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید