ایران جزء 5 کشور جهان در فراوری کیت تشخیص سریع کروناست

به گزارش مجله فازنما، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ایران جزء پنج کشور اول دنیا در فراوری کیت های تشخیص سریع است، گفت: کیت سریع آنتی ژن کرونا با دقت 85 درصدی بوده و قیمت کیت فراوری داخل، 70 درصد قیمت کیت مشابه خارجی است.

ایران جزء 5 کشور جهان در فراوری کیت تشخیص سریع کروناست

به گزارش خبرنگاران از فارس، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مراسم رونمایی از کیت تشخیص سریع کرونا با اشاره به اهمیت تشخیص سریع کووید-19، فراوری کیت های تشخیص سریع آنتی ژن کرونا با امکان تشخیص در کمتر از 20 دقیقه را دستاوردی مهم دانست.

وی گفت: در جریان تفاهم نامه پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پروژه های بسیاری شکل گرفت که فراوری این کیت ها نیز یکی از این پروژه هاست.

زالی با بیان اینکه ایران جزو پنج کشور اول دنیا در فراوری کیت های تشخیص سریع است، اضافه کرد: سرعت و سهولت انجام تست، از مزایای این کیت ها به شمار می رود؛ نتیجه سایر تست های تشخیصی به 48تا 72ساعت زمان لازم دارد، اما نتیجه کیت تشخیص سریع در کمتر از 20دقیقه اعلام می گردد. همچنین این تست احتیاج به امکانات پیچیده ای ندارد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بیان نمود: از طرفی حضور افراد در آزمایشگاه ها برای انجام تست های مشابه و عدم امکان مشخص تکلیف آنها در مدت زمان کم، سرایت پذیری را افزایش می دهد که این چالش نیز با استفاده از این کیت ها مرتفع خواهد شد.

وی از دقت 85درصدی تشخیص این کیت ها اطلاع داد و بیان نمود: تا به امروز این کیت ها در جامعه 500 نفری مورد آزمایش قرار گرفته و از نظر بالینی مورد تایید است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران توضیح داد: با توجه به همزمانی رونمایی از این دستاورد عظیم با شروع طرح ملی محله محوری، نقش کلیدی و راهبردی مراکز جامع خدمات سلامت در بحث بیماریابی، غربالگری و شناسایی هوشمند بیماران بیش از پیش نمایان می گردد و این اقدامات از اولویت های وزارت بهداشت است.

زالی اظهار کرد: قیمت کیت فراوری داخل ، 70 درصد قیمت کیت مشابه خارجی و ارزبری آن 30 درصد کیت مشابه خارجی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 729

به "ایران جزء 5 کشور جهان در فراوری کیت تشخیص سریع کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران جزء 5 کشور جهان در فراوری کیت تشخیص سریع کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید