بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم، توپ در زمین ایران است

به گزارش مجله فازنما، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر تاکید نمود که این ایران است که باید برای در پیش دریافت دیپلماسی تصمیم بگیرد و اقدام کند. او همچنین مدعی شد که آمریکا و اروپا در قبال ایران موضع مشترکی دارند.

بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم، توپ در زمین ایران است

با ما سفر کنید و با اروپا تور ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، در بروکسل در پاسخ به پرسشی در خصوص ایران گفت: ما خیلی واضح گفته ایم که راه دیپلماسی باز است. وقتی اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که می خواهد تمامی طرف های برجام را گرد هم آورد تا ببینیم چگونه می توانیم به اجرای تعهدات مان تحت برجام بازگردیم، ما پاسخ مثبت دادیم و تا به امروز ایران تصمیم گرفته است که تعامل نکند.

آنتونی بلینکن اضافه نمود: همان گونه که گفته ایم توپ در زمین آن ها است تا ببینند آیا می خواهند راه دیپلماسی را انتخاب نمایند و به اجرای تعهدات خود در قالب این توافق بازگردند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر این اتفاق بیافتد، بعد از آن ما همان گونه که گفته ایم به دنبال ایجاد توافقی بلندمدت تر و قدرتمندتر و ضمناً آنالیز دیگر مواردی خواهیم بود که رفتار ایران در خصوص آن ها به ویژه مسئله ساز است؛ [مواردی مانند] ایجاد بی ثباتی در دیگر کشورهای منطقه، برنامه موشکی بالستیک، و دیگر موارد.

بلینکن اضافه نمود: من شب گذشته با سه متحد اروپایی مان، یعنی بریتانیا، آلمان، و فرانسه، دیداری داشتم. همه ما در خصوص ایران، در خصوص تمایل مشترک مان در این که ببینیم ایران می خواهد راه دیپلماسی را برگزیند و اجرای کامل تعهداتش تحت برجام را از سر بگیرد، تقریباً موضع واحدی داریم.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: بار دیگر می گویم که ما آماده تعامل هستیم. ایران تا به امروز هنوز چنین راهی را انتخاب ننموده است؛ ولی خواهیم دید در هفته های پیش رو چه چیزی روی خواهد داد.

تاکید غیر منطقی دولتمردان آمریکا درباره لزوم بازگشت ایران به تعهدات برجامی درحالی است که این آمریکا بوده که به شکلی غیر قانونی از تعهد و توافقی که رسما آن را امضا نموده خارج شده و در کنار آن تحریم های ظالمانه ای را نیز در سال های اخیر علیه ایران وضع نموده است.

مقامات کشورمان تاکید دارند تا آمریکا تحریم های غیر قانونی خود علیه ایران را به شکل موثر لغو نکند، ایران ازسرگیری تعهدات برجامی را در دستورکار قرار نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 958

به "بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم، توپ در زمین ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم، توپ در زمین ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید