بحران سد النهضه باید طبق قانون بین المللی حل و فصل شود

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان آخرین مواضع کشور خود در خصوص بحران سد النهضه را بیان کرد. وی در این خصوص گفت: سد النهضه به تهدیدی برای امنیت حدود 20 میلیون سودانی تبدیل شده است.

بحران سد النهضه باید طبق قانون بین المللی حل و فصل شود

بر اساس این گزارش، وی افزود: هرگونه حل و فصل بحران النهضه باید طبق قانون بین المللی صورت پذیرد. سودان از حل و فصل بحران سد النهضه بر اساس راهکار هایی که توسط کشورهای آفریقایی ارائه می شود، پایبند است.

نخست وزیر سودان در ادامه یادآور شد: سد النهضه در مرزهای سودان واقع شده است و به همین دلیل است که امنیت سودانی ها را با خطر روبرو ساخته است. پیشتر نیز رئیس جمهور مصر سخنانی را در خصوص سد النهضه مطرح کرده بود.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در این خصوص تأکید کرده بود: بحران سد النهضه باید یک توافق قانونی میان طرف های مختلف حاصل کند؛ توافقی که بتواند خواسته ها و حقوق مصر را تأمین کند.

رئیس جمهور مصر در ادامه شرح داد: توافقی که می بایست میان سه کشور مصر، اتیوپی و سودان در خصوص سد النهضه حاصل شود، باید الزام آور باشد به گونه ای که تمامی طرف ها به آن عمل کنند.

سودان و اتیوپی فرایند آبگیری از سد النهضه را آغاز و اعلام کرده اند این فرایند 3 سال به طول خواهد انجامید. این درحالی است که مصر درخواست کرده است فرایند مذکور در طول مدت زمان 10 سال انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 882

به "بحران سد النهضه باید طبق قانون بین المللی حل و فصل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سد النهضه باید طبق قانون بین المللی حل و فصل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید