آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی

به گزارش مجله فازنما، تهران (پانا)- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از افزایش تعهدات دارویی و وسایل یاری پزشکی این سازمان بالاتر از تعهدات قانونی مصوب شورای عالی بیمه در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک اطلاع داد.

آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی

دکتر مصطفی سالاری در جلسه مشترک با مدیران سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سازمان نظام پزشکی که به منظور افزایش هماهنگی در زمینه سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی برگزار گردید، اظهار کرد: در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک و در قالب نظام ارجاع امکان پذیرش تعهدات بیشتری از سوی سازمان تأمین اجتماعی فراهم می گردد.

سالاری استقرار سامانه نسخه الکترونیک را زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات درمانی ارزیابی کرد و گفت: در شهرهایی که فاقد مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی هستند فرانشیز بستری بیماران تحت پوشش تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد صفر می گردد و خدمات بستری بیماران به صورت رایگان خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در تمامی شهرها بیمه شدگان بالای 65 سال در تمامی مراکز طرف قرارداد خدمات بستری را به صورت رایگان و فرانشیز صفر دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش تعهدات این سازمان در حوزه وسایل یاری پزشکی در بیمارستان های دولتی را از دیگر اقدامات قابل توجه برشمرد و گفت: تا به امروز هزینه وسایل یاری پزشکی در بیمارستان ها به صورت مقطوع پرداخت می شد اما به منظور ارتقاء خدمات و کاهش هزینه بیماران تحت پوشش، پرداخت هزینه کامل این تجهیزات دردستور کار سازمان تأمین اجتماعی واقع شده است.

سالاری تأکید کرد: توجه به دغدغه های پزشکان و تمامی اجزای نظام سلامت کشور در پیشبرد طرح نسخه الکترونیک به طور جدی مورد توجه واقع شده است و هدف نهایی ما بهبود و ارتقاء خدمات درمانی به مردم است.

وی اضافه نمود: از ابتدای اجرای طرح نسخه الکترونیک برنامه اصولی سازمان تأمین اجتماعی ایجاد مشوق های موثر برای پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد به منظور استفاده از سامانه بوده است و در مراحل بعد نیز همین رویه تداوم خواهد داشت و امیدواریم با افزایش خدمات قابل ارائه به وسیله سامانه نسخه الکترونیک شاهد افزایش استفاده از سامانه و حذف دفترچه های کاغذی باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به هماهنگی و کوشش مشترک سازمان های بیمه گر، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت استقرار کامل سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی در مراحل نهایی واقع شده است و امیدواریم تا انتها سال شاهد تحقق اهداف تعیین شده و بهره برداری کامل از سامانه نسخه الکترونیک باشیم.

دکتر محمد مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت نیز در این جلسه گفت: استقرار نسخه الکترونیک و نظام ارجاع از مسائل بسیار مهم است و این برنامه را از راستا صحیح و به صورت مرحله ای و هدفمند اجرا می کنیم.

وی اضافه نمود: اجرای این برنامه موجب کاهش هزینه های القایی می گردد و با تکمیل سامانه نسخه الکترونیک امکان تحول جدی در ارائه خدمات درمانی به عموم مردم فراهم می گردد.

امیر نوروزی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح نیز در این جلسه گفت: ما با کلیت طرح نسخه الکترونیک و نظام ارجاع موافقیم و با سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت برای استقرار و موفقیت این برنامه ها همکاری داریم.

وی اضافه نمود: هماهنگی و کسب مجوزهای لازم از سلسله مراتب فرماندگی نیروهای مسلح برای اجرای این برنامه ها در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح انجام می گردد و ما در کنار سایر اجزای نظام سلامت برای اجرای این برنامه کوشش می کنیم.

دکتر محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی نیز در این جلسه گفت: اجرای برنامه های نسخه الکترونیک و نظام ارجاع مستلزم همراهی و همکاری جامعه پزشکی است و باید شرایط و اقتضائات کاری پزشکان در هرنوع برنامه ریزی به دقت مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی اضافه نمود: اجرای دقیق و زمان بندی شده طرح و اطلاع رسانی و جلب رضایت پزشکان در اجرای این برنامه قطعا مورد توجه خواهد بود و در تمامی مراحل راهکارهای جایگزین نیز وجود خواهد داشت تا خدمت رسانی پزشکان به بیماران بدون هیچگونه اختلالی تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 859

به "آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید