کلاهبرداران رولکسی بازداشت شدند

به گزارش مجله فازنما، خبرگزاری خبرنگاران- جانشین پلیس آگاهی تهران از دستگیری 2 تن از اعضای باند 6 نفره کلاهبرداران فروش ساعت های قلابی و کلاهبرداری چند میلیاردی آنان خبر داد.

کلاهبرداران رولکسی بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سرهنگ داود فرد گفت: پس از دستگیری 2 تن از اعضای این باند، دستور انتشار تصویر متهمان از سوی بازپرس پرونده برای شناسایی شاکیان صادر شد.

وی افزود: اخبار و شکایت های مختلفی از سراسر کشور به اداره 14 پلیس آگاهی، مبنی بر اینکه چند نفر با ته چهره های تبعه کشور افغانستان کالا های قلابی را به عنوان کالای اصل و لوکس فروخته اند، ارجاع شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران بیان داشت: گزارش های اولیه نشان از این داشت متهمان پس از شناسایی سوژه هایشان به بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به مال باختگان نزدیک و با اظهار قصد فروش ساعت رولکس طلا به علت نیاز مالی طعمه های خود را فریب و ساعت تقلبی را به قیمت گزافی به هموطنان فروخته و سپس متواری می شوند.

وی گفت: با توجه به گسترده بودن فعالیت تبهکاران در سراسر کشور، دستور دستگیری اعضای این باند توسط بازپرس دادسرای ناحیه شش تهران صادر شد و تیمی از کارآگاهان به طور ویژه بررسی موضوع را برعهده گرفتند.

سرهنگ داود فرد با بیان اینکه متهمان در هیچ یک از پرونده ها از هویت واقعی شان استفاده نکرده بودند، افزود: با تلاش مستمر کارآگاهان هویت واقعی یکی از اعضای باند بنام سعید 47 ساله شناسایی شد و در ادامه تحقیقات مشخص شد وی سابقه کلاهبرداری به همین شیوه شگرد در سال های اخیر دارد و پس از آزادی از زندان با تشکیل باندی از شهروندان کلاهبرداری می کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پیروز شدند مخفیگاه سرکرده باند را در محدوده جنوب تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی بیست و یکم مهر ماه وی را در یک عملیات پلیسی به همراه یکی از اعضای باند بنام فرشید 30 ساله دستگیر کنند، در بازرسی از مخفیگاه وی دو قبضه سلاح گرم و سرد کشف شد.

سرهگ فرد گفت: پس از انتقال متهمان به اداره چهاردهم، در همان بدو ورود یکی از شاکیان هر دو متهم را شناسایی و بناچار متهمان به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

جانشین پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: سرکرده باند سعید در اعترافاتش گفت من و همدست دیگرم پس از آزادی از زندان (دو سال قبل) با تشکیل باند 6 نفره با پرسه زنی در سطح شهر تهران و شهرستان های دیگر کشور با انتخاب افراد سالخورده که از شرایط مالی خوبی برخوردار بودند، به بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به آنان نزدیک شده و اظهار می کردیم به دلیل نیاز مالی شدید ساعت طلای رولکس گرانقیمت را زیر قیمت بازار می فروشیم و پس از اغفال سوژه، ساعت قلابی را به قیمت 300 تا 700 میلیون تومان به آنان می فروختیم سپس متواری می شدیم.

این مقام انتظامی با اشاره به دستور بازپرس پرونده مبنی بر انتشار چهره متهمان به منظور کشف سایر جرائم ارتکابی، افزود: تا کنون 15 تن از مالباختگان در سراسر کشور شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه دستگیری سایر اعضای این باند 6 نفره در دستور کار قرار گرفته است، از شهروندان خواست: در صورتی که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است می توانند برای شناسایی تبهکاران و تشکیل پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 683

به "کلاهبرداران رولکسی بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداران رولکسی بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید