کره شمالی رزمایش توپخانه ای انجام داد

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز یکشنبه گزارش داد که نیروهای مکانیزه ارتش تمرینات آتش توپخانه ای را به عنوان بخشی از کوشش برای تقویت توان دفاعی این کشور برگزار نموده اند.

کره شمالی رزمایش توپخانه ای انجام داد

در این رزمایش، به محض صدور دستور شلیک از سوی فرماندهان یگان های ترکیبی، توپخانه ها برای انهدام دشمن فرضی، به طور رقابتی هدف را گلوله باران کردند.

این رزمایش دیروز شنبه و در حالی انجام شد که کره شمالی بارها از استانداردهای دوگانه غرب که اقدامات نظامی پیونگ یانگ را محکوم می نماید اما به رزمایش های نظامی واشنگتن-سئول واکنش نشان نمی دهد؛ انتقاد نموده است.

بعضی تحلیلگران مدعی هستند که پیونگ یانگ در پی عادی جلوه دادن اقدامات دفاعی خود است تا به این ترتیب، جامعه جهانی را به پذیرش برنامه های هسته ای و موشکی خود مجاب کند.

این در حالی است که یک هفته پیش، نیروهای هوایی کره جنوبی و آمریکا در بحبوحه تنش ها با کره شمالی، رزمایش نظامی مشترکی را در مقیاس کوچک و به دور از جنجال رسانه ای گذشته برگزار کردند.

کاهش ابعاد رزمایش واشنگتن-سئول از یک سو به علت همه گیری کرونا و از سوی دیگر، امیدواری برای ازسرگیری مذاکرات با پیونگ یانگ است.

بخش اعظم نیروی توپخانه ای کره شمالی در امتداد مرز با کره جنوبی مستقر است و می تواند منطقه ها پرجمعیت این کشور ازجمله سئول را هدف قرار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1287

به "کره شمالی رزمایش توپخانه ای انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی رزمایش توپخانه ای انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید