حمله هکرهای کره شمالی به شرکت داروسازی استرازنکا

به گزارش مجله فازنما، هکرهای کره شمالی در هفته های اخیر کوشش نموده اند به سیستمهای شرکت داروسازی انگلیسی استرازنکا که اخیرا نتایج پیروز آزمایش واکسن کووید 19 را اعلام نموده است، رخنه نمایند.

حمله هکرهای کره شمالی به شرکت داروسازی استرازنکا

دو منبع مطلع به رویترز بیان کردند که این هکرها خود را به عنوان استخدام نمایندگان در سایت لینکدین و واتس اپ جا زده تا با پیشنهادهای شغلی ساختگی به کارمندان استرازنکا نزدیک شوند. این هکرها سپس اسنادی را ارسال کردند که ظاهرا توصیف شغل پیشنهادی بوده است اما در واقع کد مخربی در آن جاسازی شده بود تا به رایانه قربانی شان دسترسی پیدا نمایند.

این کوششهای هک مجموعه گسترده ای از کارکنان استرازنکا که روی تحقیقات کووید 19 مشغول هستند را هدف گرفته است اما تصور می رود که پیروز نبوده اند.

پیونگ یانگ پیش از این دست داشتن در حملات سایبری را انکار نموده بود. سفیر این کشور در سازمان ملل متحد هم در این باره حاضر نشد اظهارنظر کند.

منابع مطلع که به دلیل محرمانه بودن موضوع، مایل نبودند نامشان فاش گردد، اظهار کردند: ابزارها و تکنیکهای مورد استفاده در این حملات بخشی از حملات هک هستند که مقامات آمریکایی و محققان امنیت سایبری به کره شمالی نسبت داده اند.

حملات هک پیش از این روی شرکتهای دفاعی و سازمانهای رسانه ای متمرکز بود اما در هفته های اخیر اطلاعات مربوط به کووید 19 را هدف گرفته است. حملات سایبری علیه نهادهای بهداشتی، دانشمندان مشغول در تحقیقات ساخت واکسن کووید 19 و شرکتهای داروسازی در دوران همه گیری ویروس کرونا افزایش یافته و به نظر می رسد گروههای سایبری مجرمانه و هکرهای تحت حمایت دولتی در کوشش برای کسب جدیدترین یافته ها و اطلاعات درباره پاندمی بوده اند.

مقامات غربی می گویند هر گونه اطلاعات به سرقت رفته می تواند به قیمت خوبی فروخته گردد یا برای اخاذی از قربانیان استفاده گردد.

شرکت مایکروسافت ماه جاری بیان کرد دو گروه هکینگ کره شمالی را شناسایی نموده که سازندگان واکسن در کشورهای متعدد را هدف گرفته و پیامهایی حاوی پیشنهادهای شغلی ساختگی را به قربانیانشان ارسال نموده اند تا از این طریق به سیستمهای آنها رخنه نمایند.

قانونگذاران کره جنوبی روز آدینه بیان کردند که سازمان امنیت این کشور بخشی از این کوششها را خنثی نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، دادستانهای آمریکا کره شمالی را عامل شماری از حملات سایبری مخرب شامل هک و درز ایمیلهای شرکت سونی پیکچرز در سال 2014، سرقت 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش در سال 2016 و انتشار ویروس باج افزار واناکرای در سال 2017 معرفی نموده اند. اما پیونگ یانگ می گوید این ادعاها در راستای کوشش واشنگتن برای مخدوش کردن وجهه این کشور مطرح شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 752

به "حمله هکرهای کره شمالی به شرکت داروسازی استرازنکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکرهای کره شمالی به شرکت داروسازی استرازنکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید