نشست ایران و 1+4 پایان یافت ، ادامه گفت وگوها در روزهای آینده

به گزارش مجله فازنما، نشست مشترک معاونان و وزیران خارجه ایران و 1+4 پس از یک ساعت و نیم پایان یافت.

نشست ایران و 1+4 پایان یافت ، ادامه گفت وگوها در روزهای آینده

به گزارش خبرنگاران، این نشست درباره چشم انداز بازگشت آمریکا به برجام و چگونگی اطمینان یافتن از اجرای کامل و موثر برجام توسط تمامی طرف های برجام و نیز چگونگی ادامه راستا انجام شد.

حاضرین در این نشست به بررسی فرایند گفت وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه های کارشناسی در خصوص حوزه های تحریم و هسته ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک برجام بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

مذاکرات ایران و 1+4 که با حضور غیرمستقیم هیات آمریکایی انجام می شود از روز پنج شنبه هفته گذشته در گرند هتل وین آغاز شد و رایزنی ها به طور چند جانبه و دو جانبه و نیز در سطوح کارشناسی و سیاسی ادامه یافت. موضوعات در دو کارگروه هسته ای و تحریم ها دنبال می شوند.

گفتنی است که دیپلمات های اروپایی بین هیات ایرانی و هیات آمریکایی به ریاست رابرت مالی که نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در این مذاکرات است، در حال آمد و شد هستند.

مقامات ایرانی اعلام کردند که در مذاکرات اخیر بر این مساله تمرکز داشتند که لیستی از تحریم هایی که باید از سوی آمریکا برداشته شود تهیه و مورد توافق قرار گیرد.

سید عباس عراقچی در این باره تاکید کرد که بدون لیست (تحریم ها) من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم. بدون این لیست هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

او گفته است که تهران همچنین آماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته ای که باید اتخاذ شود، تهیه کند.

با این حال به نظر نمی آید تا کنون در رابطه با لیست تحریم های مدنظر ایران که باید از سوی آمریکا رفع شوند تا همه طرف ها به برجام بازگردند موفقیتی به دست آمده باشد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1037

به "نشست ایران و 1+4 پایان یافت ، ادامه گفت وگوها در روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست ایران و 1+4 پایان یافت ، ادامه گفت وگوها در روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید