نامه کارگردان هندی به وزیر خارجه هند و تأکید بر تلاش برای کاهش تحریم ها علیه ایران

به گزارش مجله فازنما، اکبرخان کارگردان سرشناس هندی در نامه ای به وزیر خارجه این کشور خواستار حمایت هند از ایران و تلاش برای کاهش تحریم های آمریکا شد.

نامه کارگردان هندی به وزیر خارجه هند و تأکید بر تلاش برای کاهش تحریم ها علیه ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، اکبرخان بازیگر، فیلمساز و کارگردان سرشناس هند در نامه ای به سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، تاکید کرده که در این شرایط به دلیل تحریم های غیرعادلانه آمریکا، حتی ایران نمی تواند از منابع اقتصادی خود در جهت تجارت مشروع استفاده کند و از این رو هند باید در جهت حمایت از ایران برای کاهش تحریم ها حرکت کند.

این کارگردان هندی در نامه خود ایران را کشوری بزرگ با سابقه تمدنی، تاریخ غنی و میراث فرهنگی از هفت هزار سال قبل از میلاد مسیح معرفی می کند که در کنار هند به عنوان یکی از قدرت های معاصر و بزرگترین دموکراسی، جهان، می توانند از طریق همکاری های چند جانبه اقتصادی آینده بزرگی را رقم بزنند.

اکبرخان با ابراز تاسف از کاهش مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و هند ظرف سال های اخیر، عنوان می کند که این امیدواری وجود دارد که دو کشور ظرفیت های اقتصادی و تجاری کار با یکدیگر را به دو برابر افزایش دهند.

وی معتقد است همکاری دو ملت بزرگ ایران و هند می تواند توازن را در جنوب آسیا در ارتباط با شرق و غرب این قاره برقرار کنند.

متن این نامه را بخوانید.

این کارگردان هندی با بیان اینکه تحریم های ناعادلانه آمریکا علیه ایران، بیشترین تحریم های اعمال شده علیه یک کشور در جهان است، خاطرنشان کرده است: این شرایط کار ایران برای مبارزه علیه کرونا را سخت تر می کند و حتی ایران نمی تواند ازمنابع خود برای تجارت مشروع و حتی خرید دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کند.

وی می افزاید: حتی کشورهایی که مخالف این تحریم ها هستند نیز مجبور به اعمال تحریم های غیرانسانی آمریکا شده اند.

اکبرخان در این نامه تاکید می کند که هند براساس اصول و آموزه های خود باید با بی عدالتی علیه انسان ها مقابله و برای برابری انسان ها تلاش کند و از این رو این کشور باید از ایران در این شرایط حمایت کرده تا در تحریم های غیرعادلانه علیه ایران تجدیدنظر شده و این تحریم ها کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 310

به "نامه کارگردان هندی به وزیر خارجه هند و تأکید بر تلاش برای کاهش تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه کارگردان هندی به وزیر خارجه هند و تأکید بر تلاش برای کاهش تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید