لوک اویل در سه ماه سوم 2020 به سوددهی رسید

به گزارش مجله فازنما، لوک اویل روسیه در سه ماه سوم امسال در پی افزایش قیمت های جهانی نفت خام به سوددهی رسید و تولید نفت در عراق را افزایش داد.

لوک اویل در سه ماه سوم 2020 به سوددهی رسید

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، لوک اویل، تولیدکننده نفت روسیه روز سه شنبه (چهارم آذرماه) گفت که زیان این شرکت به سود تبدیل شده است و به لطف افزایش قیمت نفت، سود این شرکت در سه ماه سوم امسال 50 میلیارد و 400 میلیون روبل (664 میلیون دلار) بود و تولید نفت این شرکت در روسیه و عراق افزایش یافته است.

لوک اویل با همه گیری ویروس کرونا و همچنین تضعیف روبل دست به گریبان بوده که سبب افزایش بدهی های این شرکت با ارزهای خارجی شده است. تولید این شرکت همچنین در پی توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه، محدود شده است.

این شرکت در سه ماه دوم امسال 18 میلیارد و 700 میلیون روبل ضرر کرد.

بر اساس توافق کاهش تولید اوپک پلاس، لوک اویل از ابتدای ماه مه حدود 70 هزار بشکه از تولید در میدان قرنه غربی-2 عراق را کاسته بود و از اواسط ماه ژوئن نیز روزانه 50 هزار بشکه دیگر از تولید نفت در این میدان کم کرد.

این شرکت روز سه شنبه گفت که تولید نفت در این میدان را از اواسط ماه اکتبر به مقدار 30 هزار بشکه در روز افزایش داده است.

لوک اویل همچنین اظهار کرد که تولید نفت در روسیه را نیز افزایش داده است.

مقدار فروش این شرکت در ماه های آوریل تا ژوئن 986 میلیارد و 400 میلیون روبل بود، این درحالی است که این رقم در سه ماه ژوئیه تا سپتامبر به یک تریلیون و 460 میلیارد روبل رسید.

لوک اویل در بیانیه ای گفت: این رشد به طور عمده در پی افزایش قیمت نفت و گاز، تولید بیشتر فرآورده های نفتی، تجارت و خرده فروشی بیشتر پدید آمده است.

این شرکت همچنین از ماه سپتامبر تولید گاز طبیعی در ازبکستان را از سرگرفت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 746

به "لوک اویل در سه ماه سوم 2020 به سوددهی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوک اویل در سه ماه سوم 2020 به سوددهی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید