لزوم بهره گیری از ظرفیت های تخصصی جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان ها

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران/خراسان شمالی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های تخصصی جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان ها تاکید نمود.

لزوم بهره گیری از ظرفیت های تخصصی جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان ها

دکتر علی جدی، در نشست مشترک با مهندس محسن رحمانی، رئیس جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: شیروان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه دامپروری و کشاورزی دارد ورود پژوهشکده های جهاددانشگاهی در حوزه اصلاح نژاد دام و گیاهان دارویی، دستاوردهای مثبتی به همراه دارد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، وی با اشاره به اینکه حوزه دامپروری و کشاورزی به عنوان پیشران های توسعه در شهرستان شیروان محسوب می شوند، اضافه نمود: استفاده از ظرفیت پژوهشکده های گیاهان دارویی و اصلاح نژاد دام جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان شیروان بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه از برنامه های جهاددانشگاهی در شیروان حمایت خواهد شد، اظهار کرد: در حوزه اقدامات آموزشی و فرهنگی جهاددانشگاهی در شهرستان شیروان برای جوانان استفاده خواهد شد و ظرفیت بسیار خوبی برای مهارت آموزی جوانان این شهرستان است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه توسعه جهاددانشگاهی در این شهرستان از نیازهای این شهرستان است، ادامه داد: تمام کوشش خود را برای در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی به جهاددانشگاهی در این شهرستان جهت توسعه این نهاد، به کار خواهیم بست.

مهندس محسن رحمانی، رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز با بیان اینکه 25 پژوهشکده جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف در کشور در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: این پتانسیل، ظرفیت خوبی را برای ارائه خدمات به جامعه فراهم نموده است.

وی به اجرای طرح اصلاح به نژادی دام سبک و ایجاد اشتغال پایدار روستایی در خراسان شمالی توسط جهاددانشگاهی اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به جمعیت روستایی خراسان شمالی و اشتغال بخش عمده ای از آنان، به دامپروری این طرح به اقتصاد آنان یاری خواهد نمود.

رحمانی فراوری و فرآوری گیاهان دارویی جهت مصارف عمومی و تخصصی در بخش های مختلف انسانی و دامی، با هدف ایجاد زنجیره ارزش از مرحله کشت تا مرحله فرآوری گیاهان دارویی به گونه ای که در اقتصاد مردم منطقه به ویژه روستاییان و عشایر ملموس باشد را از دیگر خدمات با اتکا به فناوری جهاددانشگاهی ذکر کرد.

وی با اشاره به حوزه آموزش جهاددانشگاهی اظهار کرد: 140 مرکز آموزشی کوتاه مدت با 700 عنوان دوره آموزشی مدون، در کشور فعال است که در حوزه های مختلف به ارائه خدمات آموزشی و مهارتی می پردازند.

رحمانی با تشریح بخش های مختلف جهاددانشگاهی، حوزه فرهنگی این نهاد را پیشانی آن خواند و اضافه نمود: برنامه های فرهنگی از رسالت های اصلی این نهاد است که به واسطه وجود ساختارهای تخصصی از جمله خبرگزاری های خبرنگاران و ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، اقدامات موثری انجام می گردد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان شمالی اظهار کرد: این نهاد جهت ورود به مباحث توسعه ای شهرستان های استان با اتکا به ساختارهای تخصصی ملی و استانی آمادگی دارد و هدف توسعه متوازن این نهاد در تمامی شهرستان های استان با حمایت و همدلی مسئولان آن شهرستان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 516

به "لزوم بهره گیری از ظرفیت های تخصصی جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بهره گیری از ظرفیت های تخصصی جهاددانشگاهی در توسعه شهرستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید