طهرانچی: جهاد دانشگاهی یک ابرپارک ملی است

به گزارش مجله فازنما، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی گفت: گر بخواهیم به جهاد دانشگاهی به عنوان یک پارک تکنولوژی نگاه کنیم، جهاد دانشگاهی یک ابرپارک ملی است که در همه دانشگاه ها حضور دارد.

طهرانچی: جهاد دانشگاهی یک ابرپارک ملی است

دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: کشور توسعه پیدا نمی نماید مگر اینکه شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان بتوانند در محورهای اساسی توسعه، ورود پیدا نمایند. یکی از این نهادها که شاید در دو دهه اخیر قدری کم لطفی به آن شده است، جهاد دانشگاهی است؛ نهادی برآمده از تفکر انقلابی و مولود مبارک انقلاب اسلامی.

دکتر طهرانچی اضافه کرد: من خودم پژوهش را در جهاد دانشگاهی یاد گرفتم؛ مفهوم فناوری را در جهاد دانشگاهی آموختم. جهاد دانشگاهی در تمام دانشگاه های کشور حضور دارد و یک محیط دانش بنیان تحقیق است. این محیط(علمی و فناور) امروز ثمرات خود را نشان داده است و به میزان کافی قوام پیدا نموده است. اگر بخواهیم به جهاد دانشگاهی به عنوان یک پارک تکنولوژی نگاه کنیم، جهاد دانشگاهی یک اَبرپارک ملی است که در همه دانشگاه ها حضور دارد و این موضوع را باید جدی گرفت و انتظار این است که توجه کاملی به این نهاد گردد. امیدواریم موفقیت های خوب که جهاد دانشگاهی در حوزه نفت، پزشکی و کشاورزی و عرصه های مختلف به دست آورده است(به طور کامل) تحقق پیدا کند.

تفاهمنامه ای با هدف ایجاد سکوی ملی نشر دانش

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی زمانی مصوبه ای به نام ISC یعنی سیستم نمایه ساز داشت. سیستم نمایه ساز مؤخر به یک سکوی نشر دانش بود. ما سکوی ملی نشر دانش نداشتیم و رفتیم مؤخر آن را درست کردیم. به همین علت(نبود این سکوی ملی نشر دانش) توفیقات ما در این زمینه آنچنان(که انتظار داشتیم) نبود. امروز با تجربیات خوبی که هم دانشگاه آزاد اسلامی و شعبات بین المللی آن دارد و هم جهاد دانشگاهی سالها در این حوزه کار نموده است، توافقی را منعقد کردیم که انشالله ظرف یک سال، سکوی ملی نشر دانش کشور را که در بستر جهانی بتواند خوب عمل کند، راه اندازی خواهیم کرد.

دکتر طهرانچی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، بحث فناوری را با جدیت دنبال می نماید و انشالله در زمینه های فناوری فکر می کنم بتوانیم چند پیشنهاد خوب را با جهاد دانشگاهی توسعه دهیم. دانشگاه آزاد اسلامی یک سند آمایشی را کار نموده است که مبنای توسعه شهری در منطقه ها مختلف ایران باشد. لذا بحث هایی که جهاد دانشگاهی در حوزه فناوری خصوصاً در حوزه کشاورزی و دامپروری خلق نموده است، می توانیم در فالب فعالیت مشترک در کشور توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1412

به "طهرانچی: جهاد دانشگاهی یک ابرپارک ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهرانچی: جهاد دانشگاهی یک ابرپارک ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید