شیوع ویروس ماربورگ در دو کشور آفریقایی

به گزارش مجله فازنما، مقامات در گینه استوایی از 13 فوریه 14 مورد را شناسایی نموده اند. ده نفر جان خود را از دست داده اند. به گفته سازمان جهانی بهداشت، احتمالاً 23 مورد بیمار دیگر آلوده به ویروس وجود دارند.

شیوع ویروس ماربورگ در دو کشور آفریقایی

خبرنگاران نوشت: شیوع ویروس ماربورگ در آفریقا، مقامات بهداشتی ایالات متحده را بر آن داشت تا هشداری را برای پزشکان در خصوص هر گونه موردی که ممکن است در هفته های آینده ظاهر گردد، صادر نمایند.

این ویروس باعث ایجاد یک بیماری خونریزی دهنده مرگبار می گردد که شبیه ابولا است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده بعلاوه میخواهد بعضی از مسافرانی که پس از حضور در گینه استوایی و تانزانیا، دو کشوری که شیوع بیماری در آن ها رخ داده است، به ایالات متحده وارد شده اند را مورد آزمایش قرار دهد.

طبق گزارش این مرکز: در حال حاضر، خطر MVD [بیماری ناشی از ویروس ماربورگ] در ایالات متحده کم است؛ با این حال، پزشکان باید از پتانسیل موارد وارداتی مطلع باشند. ارزیابی سیستماتیک بیماران از نظر احتمال تب های خونریزی دهنده ویروسی مهم است.

به گفته محققان، این شیوع یکی از بزرگترین شیوع های یک دهه اخیر در آفریقا است.

مقامات در گینه استوایی از 13 فوریه 14 مورد را شناسایی نموده اند. ده نفر جان خود را از دست داده اند. به گفته سازمان جهانی بهداشت، احتمالاً 23 مورد بیمار دیگر آلوده به ویروس وجود دارند.

سازمان جهانی بهداشت بیان کرد: اگرچه ما هنوز منشأ شیوع ماربورگ در گینه استوایی و تانزانیا را نمی دانیم، اما می دانیم که همچنان ظرفیت افزایش یافته در آفریقا برای شناسایی و آزمایش نمونه ها برای تب های خونریزی دهنده ویروسی مانند ماربورگ و ابولا وجود دارد.

به گفته محققان، علائم ماربورگ معمولاً با تب و سردرد بین دو روز تا سه هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس آغاز می گردد. علائم می توانند شامل اسهال، خونریزی شدید و نارسایی اندام شوند. حدود نیمی از بیماران می میرند.

هیچ واکسن تأیید شده ای برای ماربورگ وجود ندارد، اما بعضی از آنها ممکن است به زودی در دسترس قرار گیرند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1633

به "شیوع ویروس ماربورگ در دو کشور آفریقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع ویروس ماربورگ در دو کشور آفریقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید