خروج نظامی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان آغاز شد

به گزارش مجله فازنما، منابع اعلام کردند که همزمان با تخریب تجهیزات پایگاه بگرام، فرایند خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از این بزرگترین پایگاه نظامی در افغانستان آغاز شده است.

خروج نظامی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان آغاز شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در ادامه فرایند خروج نظامیان آمریکایی و همزمان با ادامه تخریب تجهیزات نظامی، آمریکا فرایند انتقال این پایگاه را به نیروهای افغان آغاز کرده است.

ساکنان محلی در شهرستان بگرام ولایت پروان می گویند که روزانه 20 تا 30 کامیون باربری تجهیزات نظامی تخریب شده به خارج این پایگاه انتقال می یابد.

مقامات آمریکایی در توجیه تخریب این تجهیزات می گویند که تجهیزات قابل انتقال به نیروهای افغان نیستند و برای جلوگیری از افتادن به دست دشمن از بین می رود.

پایگاه نظامی بگرام بزرگترین و مجهزترین پایگاه نظامی در افغانستان است و به گفته منابع فرایند خروج نیروها از این پایگاه آغاز شده است و قرار است تا 15 روز دیگر پایان یابد.

براساس تازه ترین آمار رسمی از فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تا به امروز معادل 160 بار هواپیما C-17 تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده و بیش از 10 هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده شده است.

فرایند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 1 می (11 اردیبهشت) آغاز شده و قرار است این فرایند تا 11 سپتامبر (20 شهریور) پایان یابد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1073

به "خروج نظامی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج نظامی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید