تداوم رویکرد دوگانه آمریکا؛ مایل به مذاکره با کره شمالی هستیم

به گزارش مجله فازنما، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده به رویکرد دیپلماتیک پایبند است و از کره شمالی می خواهد که وارد گفت وگو گردد.

تداوم رویکرد دوگانه آمریکا؛ مایل به مذاکره با کره شمالی هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی تحرکات اخیر کره شمالی، ایالات متحده بار دیگر از تمایل به گفت وگو با پیونگ یانگ اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ جالینا پورتر از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده به رویکرد دیپلماتیک پایبند است و از کره شمالی می خواهد که وارد گفت وگو گردد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم پیشتر از این کشور خواسته بود که پیونگ یانگ با آمریکا وارد گفت وگوی معنادار و اساسی گردد.

این در حالی است که آمریکا میخواهد موضوع موشک های کره شمالی را در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح می نماید نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفته است که واشنگتن نگران آخرین آزمایش موشکی کره شمالی است و قرار است این مسئله در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح گردد.

لیندا توماس گرینفیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن نگران آخرین آزمایش موشکی است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی گفت، اعضای این گروه به زودی برای بحث در خصوص گزینه ها علیه کره شمالی فراخوانده می شوند، اما هنوز معین نیست که آیا این امر منجر به اقدامات مهمی می گردد یا خیر.

در مارس امسال، شورای امنیت سازمان ملل متحد کمیته تحریم را گرد هم آورد تا درباره موشک های بالستیک کوتاه برد کره شمالی گفت وگوهایی انجام گردد، اما هیچ اقدام اساسی صورت نگرفت.

در پی آزمایش موشکی در چهارشنبه گذشته، خبرگزاری کره شمالی با انتشار جزئیاتی از این آزمایش موشکی گزارش کرد که موشک هایی که کره شمالی روز چهارشنبه شلیک کرد، آزمایشی از یک سامانه موشکی نو مستقر بر روی قطار بود که به اسم یک ضدحمله بالقوه در مقابل هرگونه نیرویی طراحی شده است که تهدیدی برای کشور کره شمالی محسوب گردد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی، رفتار دوگانه آمریکا درخصوص اعتراض به آزمایش های موشکی پیونگ یانگ و دفاع از آزمایش موشکی کره جنوبی را محکوم کرد.خبرگزاری رسمی کره شمالی اظهار داشت: این رفتار، دلیل دقیق در پس توقف گفت وگوهای آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اظهار داشت، دورویی و رفتار دوگانه آمریکا در شبه جزیره کره، عامل توقف مذاکرات اتمی بین پیونگ یانگ و واشنگتن است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1206

به "تداوم رویکرد دوگانه آمریکا؛ مایل به مذاکره با کره شمالی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رویکرد دوگانه آمریکا؛ مایل به مذاکره با کره شمالی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید