افشاگری سرباز جدا شده ارتش کره شمالی

به گزارش مجله فازنما، طی سال های گذشته 33 هزار تبعه کره شمالی به کره جنوبی گریخته اند که در میان آن ها تجار، افسران، زنان خانه دار حتی بعضی دیپلمات ها هستند که از چین به کره جنوبی رفته اند. از سال 1996، تنها 20 تن از منطقه غیرنظامی شده به شدت محافظت شده از خدمت گریخته اند که روه چول مین سرباز داستان ما یکی از آنهاست.

افشاگری سرباز جدا شده ارتش کره شمالی

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، سرباز جدا شده از ارتش کره شمالی اسراری خاص از نیروی نظامی این کشور پیچیده و پر راز و رمز آسیایی منتشر نموده است.

روه چول مین، سرباز کره شمالی که قرار بود نماینده نیرو های جنگجوی نخبه در ارتش کره شمالی باشد حدود سه سال پیش به منطقه غیرنظامی شده بین دو کره فرستاده و در صفوف خطوط مقدم جذب شد.

در این گزارش آمده است، سرباز مذکور در انتها سال 2017 در سایه مهارت خوب و قدش که در مقایسه با دیگر همقطارانش در کره شمالی بلندتر بود، به هدفش رسید، اما زمانی که در اولین تمرین عملی حضور یافت، شوکه شد، هیچ یک از رقیبانش حضور نداشتند آن ها بعد از پرداخت رشوه هایی به مسؤولان برجسته از حضور در مانور معاف شده بودند.

این روزنامه تاکید می نماید، آنچه نهایتا او را به جدایی از کره شمالی واداشت ظلم و تبعیضی بود که به او می شد به اضافه گرسنگی و بی پولی که در جریان خدمت نظامی با آن روبه رو بود او دیگر مطمئن شده بود آینده ای در ارتش ندارد. طبق این گزارش، داشتن شرایط بهتر، ترفیع سریع تر و راحت تر و غذای کافی همه منوط به داشتن پول بود.

به رغم این که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر ارتش کشورش تسلط کافی دارد، اما کارشناسان نظامی آمریکایی و آسیایی از ماه ها پیش می گویند، نیرو های مسلح در پیونگ یانگ از داخل گندیده اند و از فساد و تصمیمات استراتژیک رنج می برند که پول های این کشور را صرف سلاح های هسته ای و آزمایش های موشکی به جای توجه به نیروهایش می نمایند.

این روزنامه طبق سند دولتی کره جنوبی می افزاید، طی سال های گذشته حدود 33 هزار تن از کره شمالی از این کشور به وسیله چین به کره جنوبی گریخته اند و از میان آن ها پیمانکاران، تجار و تعداد اندکی دیپلمات ها بودند که اکثرشان به کره جنوبی گریختند در حالی که تنها 20 تن از خدمت ارتش به وسیله منطقه غیرنظامی شدیدا کنترل شده جدا شدند.

به نوشته این روزنامه، کره شمالی یکی از بزرگترین ارتش های دنیا را داراست به طوری که ارتش آن شامل 1.2 نیروی فعال است. طبق سند وزارت خارجه آمریکا، پیونگ یانگ حدود یک چهارم فراوری داخلی خود را صرف تجهیزات نظامی می نماید این بالاترین میانگین در دنیا در بین 170 کشور است در حالی که آمریکا تنها سه درصد فراوری داخلی خود را صرف امور دفاعی می نماید.

طبق این گزارش، اندکی از این مبالغ به سربازان خطوط مقدم اختصاص می یابند، طبق تاکید سرباز جدا شده که در مرز های مشترک با نیرو های آمریکایی و کره جنوبی خدمت نموده، او پیش بینی می کرد منطقه غیرنظامی شده شامل غذای بسیار، فرماندهی منظم و آموزش متمرکز و بابرنامه خواهد بود، اما او شاهد بوده که افسران برجسته غذا ها را می دزدیدند.

این سرباز می گوید: یکی از افسران گفت: نمی خواهی ترفیع بگیری؟ او قصد داشت از من پولی به دست بیاورد، اما من پولی برای پرداخت کردن نداشتم.

وی تاکید می نماید: شهروندان کره شمالی چیزی از بسیاری از امور متداول در رسانه های خارجی در راس آن ها شرایط جسمانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نمی دانند که از ماه گذشته میلادی ناپدید شده و شایعات را درباره مرگش داغ نموده است.

این سرباز جدا شده به بعضی رنج هایی که طی هفته های آخر قبل از گریختن از ارتش کشیده اشاره می نماید به طوری که روز های طولانی در هنگام نگهبانی در منطقه غیرنظامی شده نخوابیده بود. پیغام هایی به صورت مستمر از فرمانده اش دریافت می نموده مبنی براینکه بیدار باشد و نخوابد. او همچنین بعدا متهم به دزدیدن برنج شد؛ جرمی که اصلا مرتکب نشده بود، اما توسط فرمانده اش کتک خورد و جلساتی توبیخی هم داشت.

وال استریت ژورنال اشاره نمود، سرباز جدا شده در حال حاضر در سئول پایتخت کره جنوبی زندگی می نماید و در سایه شیوع کرونا احساس امنیت می نماید، اما در عین حال به دلیل کرونا نگران خانواده اش در کره شمالی است چراکه دولت کره شمالی تدابیر پیشگیرانه را در مواجهه با این بیماری کشنده در نظر نمی گیرد و متذکر می گردد شهروند کره شمالی هیچ ارزشی در نزد نظام حاکم این کشور ندارد؛ کشور ممکن است آن ها را رها کند تا بدون هیچ توجهی با مرگ روبه رو شوند.

وال استریت ژورنال در انتها می نویسد: روه چول مین بسیار نگران خانواده اش است نه فقط به خاطر کرونا بلکه به دلیل احتمال تحت پیگرد قرار دریافت خانواده اش در پی جدایی اش از ارتش

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 508

به "افشاگری سرباز جدا شده ارتش کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری سرباز جدا شده ارتش کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید