تابستان سال جاری 355 هزار راس گاو و گوساله پروار شد

به گزارش مجله فازنما، پرواربندی به عنوان راهکاری برای افزایش بازدهی دام به شمار می رود که بر اساس اعلام مرکز آمار در تابستان سال جاری 299 هزار راس گاو و گوساله متولد و 355 هزار راس، پروار شده است.

تابستان سال جاری 355 هزار راس گاو و گوساله پروار شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، گوشت یکی از مهمترین و اساسی ترین منابع پروتئین حیوانی و اصلی ترین ماده غذایی مورد احتیاج انسان هاست. از این رو با توجه به رشد سریع جمعیت چاره ای جز افزایش فراوریات دامی نیست. افزایش فراوریات دامی با افزایش تعداد واحد های دامی و افزایش بازده واحد دامی حاصل می گردد.

پرواربندی یکی از روش هایی است که می تواند ظرفیت بازدهی را در هر واحد دامی افزایش داده و همزمان با افزایش فراوری گوشت، کیفیت لاشه را نیز افزایش دهد. همچنین این روش موجب اشتغال زایی، کاهش واردات گوشت، مالی شدن و سوددهی بیشتر واحد های فراوریی است و امروزه موردتوجه پرورش دهندگان بیشتری واقع شده است.

مرکز آمار، نتایج حاصل از آمارگیری تعداد و فراوریات فصلی دام سنگین (گاو و گوساله) در تابستان سال جاری را منتشر کرد. براین اساس تابسان سال جاری یک میلیون و 890 هزار تن شیر گاو در دامداری های کشور فراوری شده است.

یافته های دیگر این طرح آمارگیری نشان می دهد تعداد گاو و گوساله موجود در دامداری های کشور در سرانجام این فصل چهار میلیون و 850 هزار راس دام سنگین در دامداری ها وجود داشته که 299 هزار راس گوساله در تابستان متولد شده است.

مقایسه آمار نشان می دهد که در تابستان سال جاری نسبت به قصل قبل آن، مقدار فراوری شیر 36 هزار تن و تعداد دام پروار شده، 2 هزار رأس افزایش یافته است.

براساس اعلام مرکز آمار قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو و گوساله در شهریورماه 88 هزار و 630 تومان و قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه هفت هزار و 700 تومان بود.

مرکز آمار روز گذشته قیمت اقلام خوراکی شهری در شهریورماه را منتشر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 642

به "تابستان سال جاری 355 هزار راس گاو و گوساله پروار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان سال جاری 355 هزار راس گاو و گوساله پروار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید