افزایش 100 درصدی مرگ و میر در تهران ، احداث سه آرامستان جدید در پایتخت

به گزارش مجله فازنما، عضو شورای شهر تهران با اشاره به افزایش 100 درصدی آمار مرگ و میر در پایتخت نسبت به قبل از شیوع کرونا گفت: برنامه ریزی ها جهت ایجاد 3 آرامستان جدید در پایتخت آغاز شده است.

افزایش 100 درصدی مرگ و میر در تهران ، احداث سه آرامستان جدید در پایتخت

به گزارش خبرنگاران، حسن خلیل آبادی در گفتگو با فارس درباره شرایط کرونا در پایتخت گفت: آمار مرگ و میر در تهران به دلیل ابتلا به کرونا افزایش یافته و به طور کلی نسبت به قبل از شیوع کرونا آمار فوت و مرگ و میر در پایتخت 100 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تهران حدود 3 میلیون نفر جمعیت شناور دارد که امکانات درمانی در پایتخت و حضور بستگان برخی از بیماران در تهران از دلایل مراجعه بیشتر بیماران کرونایی به بیمارستان های پایتخت بوده است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه آمارها نشان می دهد مرگ و میر در تهران نسبت به قبل از کرونا به دو برابر رسیده است، گفت: ظرفیت بهشت زهرا به صورت کلی تکمیل شده ولی این سازمان با طرح ابتکارهایی پیش بینی هایی انجام داده تا دفن اموات با مشکل روبرو نشود.

خلیل آبادی گفت: از گذشته پیش بینی می شد که ظرفیت بهشت زهرا تا دهه 80 تکمیل شود ولی با اضافه شدن قسمت های جدید به بهشت زهرا و سه طبقه شدن قبرها همچنین استفاده از موضوع بازسازی قبور قدیمی، ظرفیت بهشت زهرا بیشتر شد.

وی با تأکید بر اینکه پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار ضرورت دارد، گفت: علاوه بر اینکه مردم باید رعایت پروتکل ها را مدنظر قرار دهند، تعطیلی حداقل دو هفته ای در تهران باید اجرایی شود تا از این طریق شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا باشیم.

این عضو شورای شهر تهران در مورد اینکه آیا آرامستان های جدید در پایتخت راه اندازی می شود؟ گفت: این موضوع در دست بررسی است، برنامه ریزی ها آغاز و آرامستان هایی برای مناطق جنوب، شرق و غرب در نظر گرفته شده و ساخته می شود.

خلیل آبادی گفت: آماده سازی این آرامستان های جدید حداقل یک سال طول می کشد و باید تجهیزات لازم در آن مستقر شود و تا آن زمان با ابتکاراتی باید ظرفیت بهشت زهرا را جهت دفن اموات افزایش داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 700

به "افزایش 100 درصدی مرگ و میر در تهران ، احداث سه آرامستان جدید در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 درصدی مرگ و میر در تهران ، احداث سه آرامستان جدید در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید