اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران : وزیر امور خارجه آمریکا در حالی درباره برنامه اش برای محل زندگی خود بعد از کنار رفتن از این سمت صحبت کرده که ظاهرا به شکست دونالد ترامپ در انتخابات نیز اذعان می کند.

اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، روزنامه دیلی میل گفت، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با بلومبرگ به گونه ای صحبت کرده که نشان می دهد می داند دیگر دولت دوم ترامپ وجود نخواهد داشت.

پامپئو یکی از مقامهای عالیرتبه دولت بود که همان اوایل کار مشروعیت پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب در انتخابات را زیر سوال برد. پامپئو سه روز بعد از آنکه رسانه ها و شبکه ها در هفتم نوامبر گذشته بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری گفتند با پرسش در خصوص اینکه آیا با فرآیند انتقال قدرت به بایدن همکاری خواهد کرد روبرو شد. او در تاریخ 10 نوامبر در پاسخ به این پرسش گفت: انتقال قدرت همواری به دولت دوم ترامپ وجود خواهد داشت.

پامپئو گفت: بعد از چهار سال من فکر می کنم ما داریم جهان را امن تر از زمانی که وارد قدرت شدیم ترک می کنیم!

پامپئو در این مصاحبه به صحبت درباره برنامه اش برای محل زندگی خود بعد از ترک وزارت خارجه و همچنین درباره میراث سیاست خارجی دونالد ترامپ پرداخت.

پامپئو در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد به کانزاس برگردد یا در واشنگتن دی.سی بماند گفت: خانه من کانزاس است. من مطمئنم که در زمان بعد از ترک وزارت خارجه زمان خیلی بیشتری را در کانزاس نسبت به زمانی که وزیر خارجه بودم سپری خواهیم کرد.

در حالی که تعداد چشمگیری از جمهوریخواهان از جمله میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا که بعد از تایید شمارش آرا از سوی کالج الکترال به بایدن تبریک گفتند، شکست ترامپ در انتخابات را پذیرفته اند، این رئیس جمهور آمریکا همچنان از پذیرفتن شکستش در انتخابات خودداری میکند.

پامپئو با این حال در صحبتهایش از این صحبت کرد که به سمت درب خروج می رود.

او درباره کانزاس گفت: ما عاشق آنجا هستیم. آنجا جایی است که دوستان و خانواده و کلیسای ما واقع شده است. من نمی دانم. دقیقا نمی دانم ما کجا زندگی خواهیم کرد. با این حال مطمئن هستم که همسر من در تعیین آن نقش بزرگی خواهد داشت.

او درباره مهمترین درس برای جانشینش گفت که یک وزیر امور خارجه برای پیروز بودن نیازمند این است که تیمی خوب در اطرافش داشته باشد.

وی افزود: در درجه دوم روابط میان رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کاملا برای پیروزیت لازم است. وقتی شما به سراسر جهان سفر می کنید و با رهبران دیدار می کنید یا زمانی که با آنها گفتگوی تلفنی دارید، لازم است آنها بدانند که شرایط روابط شما با رئیس جمهور به این معنی است که شما در حقیقت دارید به نمایندگی از او صحبت می کنید و درک روشنی از نیت فرمانده دارید.

پامپئو در این مصاحبه همچنین در بحث درباره حمله سایبری اخیر به آمریکا متفاوت از رئیس جمهور حرف زد. ترامپ تلاش داشته چین را از بابت این حمله سایبری مقصر بداند در حالی که کارشناسان می گویند که این حمله کار روسها بوده است.

پامپئو اظهار کرد: دولت آمریکا دائما تحت تهدید حملات سایبری است. فکر کنم حادثه ویژه ای که شما به آن اشاره می کنید در حقیقت یک عملیات روسیه ای بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 833

به "اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید