ادغام طرح مسکن ملی با طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش مجله فازنما، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به طرح اقدام ملی مسکن اشاره نمود و گفت: این طرح متوقف نمی گردد و با طرح نهضت ملی مسکن ادغام شده است و به زودی تعدادی از این واحد ها افتتاح و به متقاضیان تحویل می گردد.

ادغام طرح مسکن ملی با طرح نهضت ملی مسکن

حسن صبوری، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، بیان نمود: نهضت ملی مسکن از بزرگ ترین اقدامات و اهداف دولت سیزدهم است که به تبع آن در استان قم نیز تمام دستگاه های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای عملیاتی کردن آن تمام کوشش و امکانات خود را به کار می بندند.

وی اضافه کرد: در این طرح تا به امروز 46 هزار متقاضی پیروز به ثبت نام شده اند و امیدواریم برای تمامی افراد حائز شرایط و پالایش نهایی شده تأمین مسکن انجام گردد و همه آن ها صاحب خانه شوند.

صبوری بابیان این که بخشی از هزینه ساخت واحد های نهضت ملی مسکن به وسیله اعطای تسهیلات بانکی انجام می گردد، شرح داد: در کلان شهر ها از جمله قم، مبلغ این تسهیلات 400 میلیون تومان است که البته جزییات و دستورالعمل آن تا به امروز به استان ها ابلاغ نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اضافه کرد: بسته های مختلفی از نرخ سود تسهیلات بانکی قابل ارائه خواهد بود به این ترتیب که افراد بنا به جایگاه خود در دهک های عایدیی، نرخ سود متفاوتی از این تسهیلات را پرداخت خواهند کرد.

صبوری به ایجاد صندوق ملی مسکن اشاره نمود و اظهار کرد: عایدی ناشی از دریافت مالیات از خانه های خالی به این صندوق واریز می گردد و برای بخشی از آورده دهک های پایین تخصیص می یابد.

وی بابیان این که مبلغ و رقم تسهیلات بافت فرسوده از اهمیت ویژه ای برخوردار است توضیح داد: در صورتی که تخصیص تسهیلات بانکی به واحد های بافت فرسوده، قابل توجه و همراه با نرخ سود بانکی پایینی باشد، ساکنین خود مبادرت به نوسازی واحد های مسکونی می نمایند و این امر مشوق خوبی خواهد بود.

وی به سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان قم اشاره نمود و اضافه کرد: تمام کوشش ما این است که از ظرفیت سفر ایشان به استان در راستای پروژه های راه، مسکن، شهرسازی بهره مند شویم و شاهد اتفاقات خوبی برای هم استانی ها باشیم.

وی اظهار کرد: برای این پیروزیت، نیازمند جمع بندی مسائل و مسائل خانواده بزرگ راه و شهرسازی استان هستیم و تمام دستگاه های وابسته به وزارت متبوع در استان، هر چه سریع تر مسائل و مسائل خود را به اشتراک بگذارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به طرح مسکن ملی اقدام ملی اشاره نمود و گفت: این طرح متوقف نمی گردد و با طرح نهضت ملی مسکن ادغام شده است و به زودی تعدادی از این واحد ها افتتاح و به متقاضیان تحویل می گردد.

صبوری اضافه کرد: به زودی عملیات ساخت واحد های سایت 22 و 27 هکتاری و زیتون های 18 تا 26 در محله ده اجرایی می گردد.

در ادامه جلسه مدیران کل راهداری و حمل ونقل جاده ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هواشناسی، راه آهن، بانک مسکن، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گزارشی از آخرین فعالیت های خود را ارائه کردند.

در خاتمه مراسم نیز به مناسبت هفته حمل ونقل از اعضای شورا هماهنگی راه و شهرسازی استان قم با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

لازم به ذکر است شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان به ریاست اداره کل راه و شهرسازی و از ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هواشناسی، راه آهن، بانک مسکن، پلیس راه و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان عضو شورا تشکیل شده است.

منبع: ایسنا

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1335

به "ادغام طرح مسکن ملی با طرح نهضت ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام طرح مسکن ملی با طرح نهضت ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید