کسب طلای پارالمپیک با وجود مصدومیت، مسئولان حمایت نکردند

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران - گروه استان ها: گناوه در دو و میدانی نامی آشنا برای تمامی کشور است، شهری با استعدادهای ناب ولی امکانات ناچیز و محدود توانسته است خود را به اسم یکی از قطب های و استعدادهای دو و میدانی در سطح کشور مطرح کند.

کسب طلای پارالمپیک با وجود مصدومیت، مسئولان حمایت نکردند

عبدالرضا نوحه خوان یکی از دو میدانی کاران گناوه ای است که توانست در پرش طول سال ها رکورددار ایران باشد و بعد از آن عبد شاهزاده ها، ابراهیمی ها، عبودی ها و چندین چند دوومیدانی کار دیگر توانستند راهی مسابقات شوند و نام گناوه را در سطح کشور طنین انداز نمایند.

دو و میدانی کاران گناوه ای در پارالمپیک و مسابقات دنیای هم بارها و بارها پرچم ایران را بالا بردند و برای شهر، استان و کشور خود افتخار آفریدند.

خسروانی در دو 100 متر قهرمان دنیا شد، نیک پرست ها، حسینی ها در مسابقات دنیای و پارالمپیک خوش درخشیدند و این فرایند پیروزیت ادامه دار شد تا در آخرین پارالمپیک امیر خسروانی دیگر فرزند گناوه، توانست در توکیو ژاپن در ماده پرش طول قهرمان گردد و یک طلای ناب را به افتخارات ایران عزیز اضافه کند.

امیر خسروانی، جوان خوش آتیه و رعنای بندری آینده ای درخشان پیش رو دارد و می تواند با حمایت های لازم دوباره افتخارآفرین باشد، پیروزیت این جوان مستلزم توجه بیشتر و ایجاد امکانات برای تمرین است.

قبل از پارالمپیک مصدوم شدم

امیر خسروانی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: رقیب های اصلی من از کشورهای ازبکستان، کوبا، آذربایجان، بلاروس، آلمان بودند و در مجموع 10 ورزشکار در این رقابت بودیم.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو اضافه نمود: از نظر رکوردی می توانستم رکورد بالاتری ثبت کنم ولی متأسفانه قبل از پارالمپیک از ناحیه آشیل پا دچار مصدومیت شدم و مجبور شدم با پای برعکس مسابقه بدهم و به همین خاطر هم پرش اول را به دلیل تسلط نداشتن بر پای برعکس خطا کردم ولی در پرش دوم پیروز به ثبت رکورد هفت متر و 21 سانتیمتر شدم.

هیچ مسئولی حمایت نکرد

خسروانی گفت: حرف خاص درباره مسئولان ندارم و انتظاری از مسئولان ندارم چون همواره همین گونه بوده است.

وی ادامه داد: چندین سال است که ورزش حرفه ای می کنم و در بدترین شرایط در حال تمرین هستیم و اما هیچ مسئولی از ما حمایت و پشتیبانی نکرد.

وی گفت: به دلیل استاندارد نبودن پیست دوومیدانی گناوه و زمین نامناسب آسیب های شدیدی دیدم و بارها دچار مصدومیت شدم.

گناوه زیرساخت لازم را ندارد

ورزشکار دوومیدانی کار رده نابینایان و کم بینایان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: به دلیل نبود زیرساخت های لازم در شهر گناوه برای تمرین مجبور شدم به شیراز بروم و با شرایط سخت و دوری از خانواده و با هزینه های سنگین تمرین کردم.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو یادآور شد: بعد از بازی های آسیایی 2018 نه از فدراسیون و نه مسئولان یک نفر هم حتی زنگ نزد که شما تمرین می کنید یا خواسته ای دارید یا ندارید.

همه هزینه ها را از جیب دادم

وی ادامه داد: تمام هزینه های اجرا شده در این سه سال هزینه های فیزیوتراپی، ماساژور، تغذیه، مربی و سایر هزینه ها همه از جیب خودم بوده است.

وی گفت: همه سختی ها را به عشق مردم خونگرم تحمل کردم و خدا را شاکرم که امروز نتیجه آن را گرفتم و این مدال را به همه مردم به خصوص مردم خونگرم گناوه تقدیم می کنم.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو یادآور شد: امیدوارم نسل های آینده دچار این مسائل نشوند و شرایط برای آنها مهیا گردد تا بتوانند در امکانات خوب تمرین نمایند و به اهدافی که در ورزش قهرمانی در نظر دارند برسند.

امیر خسروانی، ورزشکار دوومیدانی کار رده نابینایان و کم بینایان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرستان گناوه در مسابقات پرش طول پارالمپیک توکیو در کلاس تی 12 که با حضور 10 ورزشکار برگزار گردید با ثبت رکورد هفت متر و 21 سانتی متر پیروز شد چهارمین مدال طلای این رقابت ها را برای کشور به ارمغان آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1187

به "کسب طلای پارالمپیک با وجود مصدومیت، مسئولان حمایت نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب طلای پارالمپیک با وجود مصدومیت، مسئولان حمایت نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید