طراحی سایت: بازتاب درخشش آزادکاران ایران در آسیا در سایت اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش مجله فازنما، اتحادیه جهانی کشتی با انتشار صحبت های قهرمانان کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به بازتاب درخشش نمایندگان کشورمان در مغولستان پرداخت.

طراحی سایت: بازتاب درخشش آزادکاران ایران در آسیا در سایت اتحادیه جهانی کشتی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا طی روز های 3 و 4 اردیبهشت ماه در شهر اولان باتور مغلوستان برگزار گردید که در انتها تیم ایران با 6 مدال طلای رحمان عموزاد در وزن 65 کیلورگرم، یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم، مدال نقره داریوش حضرتقلی زاده در وزن 61 کیلوگرم و مدال برنز محسن مصطفوی در وزن 86 کیلوگرم و کسب 201 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت.

پس از تیم ایران تیم های هند و قزاقستان به ترتیب با 152 و 151 امتیاز دوم و سوم شدند.

سایت اتحادیه دنیای کشتی با انتشار صحبت های قهرمانان کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به بازتاب درخشش نمایندگان کشورمان در مغولستان پرداخت و نوشت: در وزن 79 کیلوگرم، علی سوادکوهی پایان پس از کسب مقام سوم در سال 2020 و نایب قهرمانی در سال 2021، به بالای سکو آسیا صعود کرد و مدال طلا را به دست آورد و در فینال حریف هندی خود را شکست داد. سوادکوهی گفت:

اولین بار بود که با کشتی گیر هندی مبارزه داشتم و قبل از مبارزه فکر می کردم 10 بر صفر برنده می شوم، اما نتوانستم. وقتی در کشتی 8-0 پیش افتادم، فکر می کردم آن را تمام می کنم، اما قضیه پیچیده شد. اما همچنان مسرور بودم که 9-9 پیروز شدم.

اما در فینال وزن 97 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان دارنده مدال برنز سال 2015 دنیا به راحتی توانست کشتی گیر کشور میزبان را از پیش رو بردارد و عنوان قهرمانی آسیا را کسب کند. محمدیان پس از کسب طلای آسیا گفت: حریفم را از قبل می شناختم. کشتی گیر مغولی در مسابقات دنیای اسلو پنجم شد و من کشتی های او را بررسی نموده بودم. 100 درصد مطمئن بودم که برنده خواهم شد، اما سخت بود. فقط می خواستم مبارزه را در حداقل زمان به انتها برسانم.

محمدیان از همان ابتدا بر مسابقه مسلط بود و حتی از یک اتفاق عجیب سود برد که در آن چلنج، مغولستان در برابر حرکت یک امتیازی کشتی گیر ایرانی درخواست چلنج داد که آن یک امتیاز به 2 امتیاز تبدیل شد و یک امتیاز اضافی برای چلنج باخته در نظر گرفته شد.

برای محمدیان، این عنوان یاری می نماید تا کمی از درد باخت در بازی های المپیک توکیو در دور اول خلاص گردد. او گفت:

فراموش کردن المپیک مهم بود، زیرا می خواستم زود به تشک برگردم.

اما در فینال وزن 74 کیلوگرم، یونس امامی هر 5 امتیاز خود را در وقت اول به دست آورد و در نهایت با پیروزی 5 بر 2 مقابل نورکوژا کایپانوف قزاق عنوان قهرمانی را به دست آورد. امامی با اضافه کردن طلا به مدال برنز خود در سال 2019، انتقام باخت 7 بر 6 را از کایپانوف در نیمه نهایی در وزن 70 کیلوگرم در مسابقات دنیای 2019 گرفت، جایی که کایپانوف نقره و امامی برنز گرفتند.

امامی گفت: اکنون دو بار او را شکست داده ام. یک بار در نروژ و حالا بار دوم. از این بابت بسیار مسرورم. دفعه بعد سخت تر تمرین خواهم کرد و به روشی بهتر برنده خواهم شد. امامی در ملاقات مرحله یک چهارم نهایی نیز با آزمون سختی روبرو شد و به سختی 7-5 مقابل دایچی تاکاتانی از ژاپن به فزونی رسید. امامی در این باره گفت: آن مبارزه اولین کشتی من بود. اگر شما یک کشتی گیر هستید، می دانید که کشتی اول با کشتی های بعدی فرق دارد. در آن مبارزه من عملکرد خوبی نداشتم، اما مسرورم که برنده شدم. به هر حال برد برد است. من در تورنمنت بعدی هستم و قطعا اولین مسابقه ام را بهتر از کاری که اینجا انجام دادم آغاز خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1452

به "طراحی سایت: بازتاب درخشش آزادکاران ایران در آسیا در سایت اتحادیه جهانی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: بازتاب درخشش آزادکاران ایران در آسیا در سایت اتحادیه جهانی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید