پزشکی قانونی: آثار قتل در جسد سها رضانژاد دیده نشد

به گزارش مجله فازنما، پزشکی قانونی پس از انجام آزمایش دی ان ای روی جسد کشف شده در ارتفاعات کردکوی، جسد را متعلق به سها رضانژاد، دختر طبیعت گرد تهرانی اعلام کرد.

پزشکی قانونی: آثار قتل در جسد سها رضانژاد دیده نشد

روزنامه ایران در ادامه نوشت: هادی عزیززاده، دادستان عمومی و انقلاب کردکوی در تشریح این خبر گفت: با توجه به اینکه جسد کشف شده به علت گذشت زمان دچار فساد نعشی شده بود باوجود برخی از متعلقات، امکان شناسایی چهره و معاینه ظاهری بدن وجود نداشت به همین خاطر دستور انجام آزمایش دی ان ای صادر شد و از پدر و مادر سها نمونه دریافت و پس از مطابقت با دی ان ای جسد کشف شده پزشکی قانونی گفت جسد متعلق به سها رضانژاد است.

دادستان کردکوی ادامه داد: البته درباره علت مرگ این دختر جوان نیز آزمایش هایی انجام و به آزمایشگاه پزشکی قانونی ارسال شده است که اعلام نتایج آن زمان بیشتری می برد. به گزارش دادگستری گلستان، عزیززاده با بیان اینکه تحقیقات در این پرونده ادامه دارد، گفت: نیابت قضایی به دادستانی تهران برای تحقیق از اعضای تور که ساکن تهران هستند و تا به امروز بازپرسی نشده اند نیز صادر شده است.

در همین رابطه حسین زارعی، مدیرکل پزشکی قانونی گلستان نیز گفت: در بررسی اولیه نشانه ای از قتل در جسد سها رضانژاد پیدا نشد. این جسد پس از انتقال به پزشکی قانونی توسط تیم تخصصی پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن هویت جسد شناسایی شد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان شرح داد: به دلیل فاسد شدن بخش زیادی از جنازه، امکان بررسی دقیق علت مرگ بدون آزمایش وجود نداشت، اما در بررسی های اولیه نشانه هایی از وقوع قتل پیدا نشد.

سها رضانژاد دختر طبیعت گردی است که به همراه یک گروه 34 نفره به ارتفاعات جهان نما در شهرستان کردکوی سفر کرده بود و از صبح جمعه 20 تیر به طرز مرموزی ناپدید شد و جسد او پس از 28 روز جست وجو در جنگل های شموشک در پایین دست این ارتفاعات پیدا شد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 575

به "پزشکی قانونی: آثار قتل در جسد سها رضانژاد دیده نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکی قانونی: آثار قتل در جسد سها رضانژاد دیده نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید