هویت بصری جدید شبکه پنج در عید فطر رونمایی می گردد

به گزارش مجله فازنما، هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می گردد.

هویت بصری جدید شبکه پنج در عید فطر رونمایی می گردد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در چند بخش و به تدریج روی آنتن به تصویر کشیده خواهد شد، این تغییر بر اساس توجه به مفهوم پایتخت، امید و حرکت است.

در این هویت بصری لوگو شبکه پنج، از رنگ آبی که رنگ اصلی است، به عنوان نماد آسمان آبی و پاک که یکی از آرزو های کلانشهر تهران و پایتخت است بهره برده است.

همچنین رنگ نارنجی به عنوان رنگ تحرک و پویایی به شکل رنگ مکمل در این طرح جدید خودنمایی می نماید که رنگ آبی با حجم بالا در اطراف و رنگ نارنجی با حجم کم در مرکز لوگو نیز جانمایی شده است.

فرم های پیرامونی لوگو، نقش واحد های اصلی در طراحی و ساخت اشکال را بر عهده دارند که در کنار رنگ های انتخابی، به عنوان شکل هویت ساز شعار شبکه ایفای نقش خواهند کرد. تکنیک ساخت سه بعدی با رندر تخت در تلفیق با گرافیک دو بعدی و در بعضی بسته ها، همراه با تصاویر واقعی خواهد بود.

از دیگر ویژگی های این هویت بصری می توان به طراحی سناریو ها اشاره نمود که ضمن تک پلانی بودن آن، به سادگی برای حفظ تعادل بر خطوط برگرفته از شکل های هویت ساز شبکه نیز تاکید شده است. همچنین حرکت به سمت طرح های قابل درک، غیرانتزاعی و زنده تر مثل ساعت، آونگ، گنبد، موج و ... در آن تماشایی خواهد شد.

طراحی و پیاده سازی این هویت بصری را فرهاد مختاری طراح و تهیه کننده، علی رحیمی مدیر تامین برنامه و محسن ساری مدیر پخش شبکه پنج سیما بر عهده داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1044

به "هویت بصری جدید شبکه پنج در عید فطر رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هویت بصری جدید شبکه پنج در عید فطر رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید