همکاری های علمی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان آنالیز شد

به گزارش مجله فازنما، فرصت جدید همکاری های علمی دانشگاهی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) در نشستی مجازی با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل آنالیز شد.

همکاری های علمی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان آنالیز شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، نشست مجازی دیدار با مقامات و نمایندگان موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)، به ریاست و با حضور حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و هول شورستر، مدیر برنامه های بورس موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) به وسیله Skype برگزار گردید.

در این جلسه که تعدادی از نمایندگان مؤسسه DAAD، وزارت امور خارجه فدرال آلمان، مسئول بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران و مدیر مرکز اطلاع رسانی DAAD در تهران نیز حضور داشتند، متن یادداشت تفاهم همکاری های دانشگاهی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان، مورد آنالیز و مصاحبه نهاده شد و پیشنهاداتی در خصوص پیش نویس یادداشت تفاهم، از طرف نمایندگان مؤسسه DAAD و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد.

در پی ارائه پیشنهادات، مؤسسه DAAD با تاکید بر اینکه همکاری در حوزه آموزش عالی با جمهوری اسلامی ایران، جزو اولویت های برتر جمهوری فدرال آلمان و وزارت آموزش و تحقیقات آن کشور است، آمادگی خود را برای تنظیم و ارسال پیشنهاداتی در خصوص متن یادداشت تفاهم در اوایل هفته آینده به این مرکز و نیز تصمیم قطعی دبیر کل آن مؤسسه را برای امضای یادداشت تفاهم اظهار داشت.

در این نشست، همچنین آمادگی و تمایل DAAD در معرفی برنامه های جاری آن مؤسسه بویژه در خصوص نحوه همکاری های آکادمیک و مشارکت دانشگاه ها در این برنامه ها در شرایط رویارویی دنیا با کرونا و چالش های مرتبط آن، اعلام شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 489

به "همکاری های علمی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های علمی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید