نانوایی ها به درج قیمت نان ملزم شدند

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران، حشمت اله عسگری در جلسه کارگروه آرد و نان استان با انتقاد از عملکرد اتحادیه نانوایی های استان گفت: فرایند نظارت بر نانوایی ها مطلوب نیست و همین موضوع باعث شده در اجرای مصوبات کارگروه آرد و نان استان سهل انگاری شود.

نانوایی ها به درج قیمت نان ملزم شدند

وی با اشاره به ضرورت درج قیمت ها در نانوایی ها اضافه کرد: اتحادیه نسبت به تهیه بنر با فرمت های یکسان و درج قیمت و شماره تلفن رسیدگی به شکایات شهفرایندان اقدام و نانوایی ها را به نصب آن در دید انظار عمومی مکلف نماید.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به بازدارنده نبودن برخی قوانین در جلوگیری از تکرار تخلفات نانوایی ها ادامه داد: علاوه بر احکام تعزیراتی اداره غله، جهاد کشاورزی و صمت از همه ظرفیت های قانونی در اختیار برای جلوگیری از تخلفات استفاده کنند و در مورد حجم تخلف نانوایی ها این سه دستگاه به یک اجماع نظر دست پیدا کنند و مبنا از یک روز به ده روز آرد مصرف شده در آخرین دوره تحویلی افزایش یابد.

عسگری با اشاره به ضرورت ساماندهی نظارت مستمر بر نانوایی ها گفت: برخورد قاطع و قانونی با نانوایی هایی که دارای سطح بهداشتی نامطلوب، ساعات کار نامنظم، افزایش قیمت و برخورد نامناسب با مردم هستند تشدید شود و به صورت مستمر به اطلاع عمومی رسانده شود.

وی در ادامه راه اندازی سامانه یکپارچه سازی نانوایی ها از 25 بهمن ماه را اتفاق خوبی در فرایند رسیدگی و نظارت بر نانوایی ها دانست و اضافه کرد: با تدابیر اتخاذ شده در حمل آرد به نانوایی های سطح استان با مسئله ای روبرو نمی باشیم.

معاون اقتصادی استاندار تهران با تاکید بر فرایند بهسازی کارخانجات آرد، گفت: اجرای این مصوبه در سطح استان تهران در اولویت است و کارخانجاتی که اقدام به نوسازی و بروزرسانی تجهیزات و ماشین آلات خود نکنند در اختصاص سهمیه به آنها بر اساس مصوبات تجدید نظر خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1420

به "نانوایی ها به درج قیمت نان ملزم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوایی ها به درج قیمت نان ملزم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید