مدیرروستا: تفکرات تاکتیکی تیم ملی باید تغییر کند، روی خلاقیت بازیکنان نتیجه می گیریم

به گزارش مجله فازنما، کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است تفکرات تاکتیکی تیم ملی ایران باید تغییر کند و نتایج خوب شاگردان اسکوچیچ، به توانایی های آنها برمی شود.

مدیرروستا: تفکرات تاکتیکی تیم ملی باید تغییر کند، روی خلاقیت بازیکنان نتیجه می گیریم

علی اصغر مدیرروستا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تساوی یک - یک تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی گفت: در دیداری که از رقیب عقب افتادیم، بازی را برگرداندیم و این اتفاق خوبی بود. با این حال نحوه بازی ایران، به ویژه در نیمه اول راضی نماینده نبود و بازیکنان کره جنوبی بهتر از ما به یکدیگر پاس می دادند. کره ای ها در حفظ توپ، بازیسازی و کارهای تیمی بهتر از ایران کار می کردند.

وی با تمجید از ملی پوشان کشورمان توضیح داد: بازیکنان تیم ملی نفرات قدرتمندی هستند و از این بابت نسبت به سایر تیم ها فزونی داریم، اما آنها در حد تیم ملی بازی نمی نمایند. این موضوع می تواند به هماهنگی بازیکنان یا تفکرات کادر فنی برمی گردد و به نظرم تیم ما می تواند خیلی بهتر از این ها باشد. مقابل امارات و کره جنوبی، نسبت به داشته های خود عملکرد خوبی نداشتیم و به نظرم حالا روی خلاقیت و توانایی های بازیکنان خود نتیجه می گیریم، اما در کار گروهی کار زیادی داریم.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص مشکل دفاعی تیم ملی و تعویض های اسکوچیچ بیان نمود: مسئله دفاعی به هماهنگی بازیکنان بستگی دارد و تمرینات تیم ملی باید به گونه ای باشد که بازیکنان با یکدیگر انس بگیرند. ما در کار گروهی و تیمی مشکل داریم و بازیکنان باید با یکدیگر هماهنگ تر گردد. همه کارشناسان و تماشاگرانی که خودشان کارشناس هستند، می دانند بازیکنانی چون ترابی، قایدی و قدوس در کار هجومی مثمرثمر هستند و کادر فنی باید از این بازیکنان استفاده می کرد.

مدیرروستا راجع به شرایط تیم ملی ایران در ادامه مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به خبرنگاران گفت: ما برای رفتن صعود به جام جهانی هیچ مسئله ای نداریم و به راحتی به این مسابقات صعود می کنیم. مشکل اساسی ما در مرحله نهایی جام جهانی خواهد بود. با توجه به پتانسیلی که تیم ملی با این نفرات بین المللی دارد، باید به فکر صعود به مرحله حذفی جام جهانی باشیم و باید هدف بزرگتری در نظر بگیریم. به نظرم با این سبک در جام جهانی به مشکل خواهیم خورد.

نفرات بسیار خوبی داریم و وزن آنها نسبت به بازیکنان تیم های بزرگ آسیا از جمله کره جنوبی و ژاپن سنگین تر است.، وی ضمن بیان این جمله گفت: کار گروهی ما ایراد دارد و باید بتوانیم مشکل تاکتیکی را حل کنیم تا بازیکنان هم بتوانند رشد نمایند. این موضوع در بازیکنان اروپایی ما نمایان است و اگر آنها در ایران یا کشورهای عربی بازی می کردند، این پیشرفت قابل توجه را نداشتند. ما در حفظ توپ، پاسکاری، انتقال دفاع به هافبک و هافبک به حمله مشکل داریم و از این بابت نگران هستم. معتقدم تفکرات تاکتیکی تیم ملی باید تغییر کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1268

به "مدیرروستا: تفکرات تاکتیکی تیم ملی باید تغییر کند، روی خلاقیت بازیکنان نتیجه می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرروستا: تفکرات تاکتیکی تیم ملی باید تغییر کند، روی خلاقیت بازیکنان نتیجه می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید