فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال ، توسعه فناوری ها سرعت گرفت خبرنگاران

به گزارش مجله فازنما، شرکت های دانش بنیان را یکی از پایه های اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری می دانند و این بازیگران در اقتصاد دیجیتال صندلی خود را به خوبی پیدا نموده اند.

فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال ، توسعه فناوری ها سرعت گرفت خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه های فناورانه مهم ترین هدفی است که ستاد های 11 گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با جدیت در این چند سال دنبال نموده اند. شکل گیری شرکت های دانش بنیان و خلاق، استارتاپ ها، مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها، کارخانه های نوآوری و خانه های خلاق نیز حاصل این کوشش ها است.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای تحقق این هدف گام های بزرگی برداشته است و در نهایت این گام ها به شکل گیری تعداد زیادی شرکت دانش بنیان در کشور شده است و در حال حاضر 45 درصد شرکت های دانش بنیان و خلاق در این حوزه فعالیت می نمایند.

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، گفت: فناوری های دیجیتال همه ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ بنابراین همه دستگاه اجرایی باید در زمینه گسترش و بهبود این حوزه یاری نمایند تا بتوانیم نقطه ضعف ها را رفع کنیم.

محمدی همچنین اعلام کرد: تمام کوشش خود را به کار بسته ایم تا از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری تخصصی حمایت کنیم. حمایت های اقتصادی به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از پژوهش ها و تحقیقات دانشگاهی در قالب توسعه فناوری از جمله این حمایت ها است.

وی اضافه کرد: کوشش کردیم آنچه که مورد احتیاج توسعه کشور است را بومی سازی کنیم. مجموع این حمایت سبب شده است که ظرفیت نسبتا خوبی در حوزه دانش بنیان به ویژه در اقتصاد دیجیتال، میکروالکترونیک، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزار و کسب و کار های اینترنتی ایجاد نموده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: از 6 هزار شرکت دانش بنیان و 1400 شرکت خلاق در کشور، حدود 45 درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

محمدی گفت: ما باید ظرفیت های موجود در بخش های خصوصی را به رسمیت بشناسیم و برای آن مانع ایجاد نکنیم. ما هنوز در حوزه حمل ونقل و سلامت مشکل دیجیتالی داریم. درحال حاضر با توجه به ظرفیتی که در حال شکل گیری است، امید داریم این فرآیند با سرعت بیشتری پیش رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 948

به "فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال ، توسعه فناوری ها سرعت گرفت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال ، توسعه فناوری ها سرعت گرفت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید