سوارکاری در خوزستان برای بانوان شناخته شده نیست

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران/خوزستان یک مربی سوارکاری معتقد است که هنوز رشته سوارکاری در خوزستان برای خانم ها شناخته شده نیست.

سوارکاری در خوزستان برای بانوان شناخته شده نیست

فاطمه کاردی در گفت و گو با خبرنگاران در مورد فعالیت رشته سوارکاری خوزستان در بخش بانوان، اظهارکرد: خود من از سال 86 تا به امروز در این رشته فعال هستم اما متاسفانه در همان سال های ابتدایی فعالیت گروه مان، آن باشگاه دولتی که در آن فعالیت داشتیم به مزایده گذاشته شد و تمام افرادی که در این باشگاه فعالیت داشتند، از هم گسیخته شدند اما به صورت انفرادی فعالیت مان را ادامه دادیم و بعد از مدتی نیز قرار شد آن چه را خودمان آموزش دیده بودیم به علاقه مندان رشته سوارکاری آموزش دهیم تا این رشته در استان متوقف نشود.

وی اعلام نمود: در حال حاضر شرایط رشته سوارکاری خوزستان نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است و اکنون نیز خانم هایی را در خوزستان داریم که زیر نظر هیات آموزش می بینند و مدرک مربیگری این رشته را نیز اخذ کرده اند. البته علی رغم فعالیت هایی که در این رشته وجود دارد، هنوز سوارکاری در خوزستان برای خانم ها شناخته شده نیست.

این بانوی سوارکار با بیان این که علاقه مندان به این رشته در استان بسیار هستند ولی سوارکاری به صورت عمومی فراگیر نشده است، افزود: به نظرم مقوله اطلاع رسانی می تواند نقش پررنگی در افزایش تعداد علاقه مندان به این رشته در بخش بانوان داشته باشد.

وی اعلام نمود: بانوان در گذشته مسیرهای خیلی دور را برای آموزش و تمرین طی می کردند و این نیز سختی کار را برای آن ها دو چندان می کرد. هنوز نیز کم و بیش با چنین مسئله ای روبرو ایم و اگر باشگاه های سوارکاری که به مرکز شهر نزدیک تر هستند، بیشتر حمایت شوند می توانیم آموزش به بانوان را خیلی بهتر ارائه دهیم.

کاردی گفت: باتوجه به علاقه مندی که در بانوان برای رشته سوارکاری وجود دارد، می طلبد هم رسیدگی ها بیشتر شده و هم اطلاع رسانی در مورد این رشته بیشتر شود تا شاهد حضور بیشتری از بانوان در رشته سوارکاری باشیم و این نیز به مطرح شدن هر چه بیشتر سوارکاران خانم خوزستانی در کشور کمک شایانی می کند.

وی مطرح نمود: دغدغه ما این است، بانوانی که می خواهند در این رشته فعالیت کنند، شرایط لازم برای فعالیت آن ها فراهم نیست. در کل دنیا ورزش سوارکاری از گرانترین ورزش ها است اما به جرات می گویم در خوزستان هر کسی به راحتی می تواند به باشگاه های سوارکاری مراجعه کند و آموزش ببیند اما تاکید می کنم عدم آگاهی و امکانات لازم نقش مهمی در عدم رشد بانوان استان در این رشته داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 659

به "سوارکاری در خوزستان برای بانوان شناخته شده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوارکاری در خوزستان برای بانوان شناخته شده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید