ربات هوش مصنوعی آفات کشاورزی را نابود می کند

به گزارش مجله فازنما، دانشمندان نمونه اولیه ای از یک ربات را تولید کرده اند که حشرات مضر برای محصولات کشاورزی را شناسایی می کند و به اندازه کافی ماده شیمیایی مناسب برای از بین بردن آنها را اسپری می کند.

ربات هوش مصنوعی آفات کشاورزی را نابود می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، دانشمندان دانشگاه مندل در برنو نمونه اولیه ای از یک ربات را تولید کرده اند که حشرات مضر برای محصولات کشاورزی را شناسایی می کند و به اندازه کافی ماده شیمیایی مناسب برای از بین بردن آنها را اسپری می کند.

در حال حاضر یک راه حل سبزتر نسبت به پاشش حشره کش ها، یادگیری شناسایی آلودگی ها قبل از بروز کامل آنها است. محققان دانشگاه مندل از اوایل بهار در گلخانه ای با کنترل اتوماتیک دما و رطوبت برای دستیابی به رشد مطلوب، ردیف های گوجه فرنگی و فلفل را در جعبه های پارچه ای بزرگ پرورش داده اند.

طولی نکشید که انواع حشرات در گلخانه آنها ظاهر شدند. لیبر لنزا، عضو یک تیم تحقیقاتی متشکل از متخصصان دانشکده های کشاورزی، بیوشیمی و فناوری، می گوید از طریق هوش مصنوعی، نمونه اولیه ربات بطور مداوم توانایی خود را در شناخت انواع گیاهان و آفات بهبود می بخشد.

این دستگاه مبتنی بر هوش مصنوعی دارای بازوی متحرک است که دوربین از بدنه آن خارج شده و در پشت آن ظروف اسپری کننده حشره کش وجود دارد. نمونه اولیه ربات میزان حشره کش مورد نیاز برای از بین بردن آفات را کاهش می دهد.نمونه اولیه ربات کشاورزی در مزرعه ای در اسپانیا به طور گسترده آزمایش شده و نسخه نهایی طی دو سال آینده به صورت تجاری در دسترس کشاورزان جمهوری چک و کشورهای دیگر قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1083

به "ربات هوش مصنوعی آفات کشاورزی را نابود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات هوش مصنوعی آفات کشاورزی را نابود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید