راه های چمدان بستن صحیح ، آموزش بستن چمدان برای مسافرت در زمستان

به گزارش مجله فازنما، آموزش بستن چمدان برای مسافرت امری است که احتیاج به تمرین اما کار وقتی سخت تر می گردد که قرار باشد لباس های زمستانی را در چمدان جا دهیم. اینکه لباس های زمستانی بسیار جاگیر هستند و باعث می شوند چمدانی که برای سفر می بندیم بیش از اندازه پر گردد و جایی برای چیز های ضروری دیگر باقی نماند یک حقیقت غیرقابل انکار است. لباس های تابستانی معمولا تیشرت ها و شلوارک های نازکی هستند که جای زیادی نمی گیرند و چمدان بستن صحیح در این صورت راحت تر است. اما بدتر از همه این است که وقتی به یک مقصد گردشگری سرد سفر می کنید، مجبورید هم لباس های زمستانی در چمدان خود بگذارید تا وقتی در محیط باز قرار می گیرید سردتان نگردد و هم لباس های نازک تر تا بتوانید در محوطه بیش از اندازه گرم رستوران ها و هتل محل اقامت خود از آنها بهره ببرید. در این یاداشت قصد داریم شما را درباره نحوه چیدمان لباس در چمدان هدایت کنیم و توضیح دهیم چگونه برای سفر به یک مقصد گردشگری سرد چمدان ببندید. اگر کنجکاو شده اید در این مورد بیشتر بدانید حتما این مطلب خبرنگاران را بخوانید.

راه های چمدان بستن صحیح ، آموزش بستن چمدان برای مسافرت در زمستان

از سفر با تور ارزان پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

پارچه بعضی لباس ها برای پوشیدن در سرما مناسب نیست

علاقمندان به ایرانگردی و جهانگردی در بیشتر اوقات سال، لباس های نخی را به سایر لباس ها ترجیح می دهند؛ زیرا پارچه نخی بسیار سبک و خنک است؛ اما لباس هایی که پارچه نخی دارند برای سفر به مناطق سردسیر اصلا مناسب نیستند. پارچه نخی رطوبت و عرق را به خود جذب می نماید و همین باعث خیس شدن لباس و احساس سرما می گردد. موقع چمدان بستن صحیح برای سفر به مقاصد گردشگری سرد، بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که از جنس پشم پلار (کرک)، تینسولیت (الیاف مصنوعی) و پشم باشند. لباس هایی از جنس پشم مرینوس از بهترین گزینه ها برای قرار دادن در چمدان جهت یک سفر به مناطق سردسیر هستند؛ زیرا پشم مرینوس سبک است، بو نمی گیرد و کمتر از پشم معمولی باعث خارش بدنتان می گردد. برای مثال، بارانی های کلاه دار آستین بلندی که از پشم مرینوس دوخته شده اند لایه محافظتی خوبی برای سرما به شمار می فرایند.

کلاه هایتان را همراه خود ببرید

همه ما هر چند یک بار گذاشتن کلاه را تجربه نموده ایم و بخوبی می دانیم که کلاه گذاشتن باعث شلخته شدن و خراب شدن موهایمان می شوند. اما اگر در سفر به مناطق سردسیر، کلاه هایتان را همراه نبرید، نه تنها گوش هایتان در معرض یخ زدگی قرار می گیرند، بلکه مقدار بسیار زیادی از گرمای بدنتان بخاطر پوشیده نبودن سر از دست می رود. یک کلاه زمستانی که از پارچه پشمی ضد رطوبت دوخته شده باشد می تواند از عرق کردن سرتان جلوگیری کند و شما را گرم و نرم نگاه دارد. در آموزش بستن چمدان برای مسافرت در زمستان حتما جایی برای کلاه خالی نگه دارید. اگر نگران خراب شدن موهایتان زیر کلاه هستید، یک شانه کوچک جیبی و یک آینه در جیبتان بگذارید.

حتما داروهای مناسب همراه خود ببرید

یکی از اصول چمدان بستن صحیح این است که جایی برای داروهای ضروری تان خالی نگه دارید. بیماری های سرماخوردگی و آنفلوآنزا در طول فصل زمستان افزایش می یابد. بنابراین با این که نباید در طول سفر در انتظار بیمار شدن باشید، بهتر است خودتان را برای چنین موقعیتی آماده کنید. توصیه می گردد حتما دارو های مناسب برای دل درد، تب، بدن درد ، اسهال و یبوست در چمدان خود بگذارید. لازم نیست کل کابینت داروهای خود را همراه خود به سفر ببرید؛ تنها کافیست یک کیف کوچک یاری های اولیه حاوی داروهای لازم را در چمدان خود جا دهید.

دستکش های مناسب از ضروریات هستند

درنحوه چیدمان لباس در چمدان برای یک سفر زمستانی جای دادن دستکش در چمدان است. اگر قرار باشد مرتبا دستکش های خود را در بیاورید تا بتوانید از گوشی تان بهره ببرید، دست هایتان به هیچ وجه گرم نمی شوند و این باعث می گردد بطور کل احساس سرما کنید. برای حل این مشکل می توانید دستکش های مخصوص کار با گوشی تهیه کنید. این دستکش ها کاملا گرم هستند؛ اما در عین حال می توانید به راحتی و بدون در آوردن آنها از گوشی خود بهره ببرید، عکس بگیرید یا پیغام بفرستید.

عینک دودی خود را نباید فراموش کنید

چمدان بستن صحیح وقتی به خوبی انجام می گردد که هیچ چیز را نباید فراموش کنید. عینک دودی یکی از این موارد است. از آنجایی که قرار نیست به تعطیلات ساحلی بروید، ممکن است فراموش کنید عینک دودی خود را در چمدانتان بگذارید. اما در روز های سرد زمستانی نیز آفتاب در آسمان می درخشد؛ بنابراین بهتر است بردن عینک دودی خود را نباید فراموش کنید. حتما کرم ضد آفتاب نیز همراه داشته باشید؛ زیرا در زمستان هم امکان آفتاب سوختگی وجود دارد؛ بخصوص اگر روی زمین با برف پوشیده شده باشد. بعضی انواع عینک دودی وجود دارند که تا می شوند و جای کمتری می گیرند؛ بنابراین احتمال شکسته شدن آنها کم است و به راحتی در چمدانتان جا می شوند.

لباس های چند منظوره می توانند بسیار مفید باشند

لباس های گرم از لباس های تابستانی ضخیم تر هستند و فضای بیشتری را اشغال می نمایند؛ بنابراین با همراه بردن لباس هایی که استفاده چند منظوره دارند، فضای بیشتری برای لوازم و احتیاجات دیگرتان خواهید داشت. درواقع انتخاب لباس مناسب نقش زیادی در نحوه چیدمان لباس در چمدان دارد. برای مثال، لباس هایی در چمدان بگذارید که می توانید بدون احتیاج به شستن، آنها را چند بار بپوشید؛ لباس هایی مثل شلوار های جین و سوییت شرت ها از این دسته هستند. همچنین لباس هایی که می توانند در موقعیت های مختلف یا به طرق مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال، جوراب شلواری یا ساق هم می تواند به عنوان یک شلوار ساده و چسبان استفاده گردد و هم به عنوان گرم نماینده بدن در زیر شلوار و دامن. شلوارهای مشابهی وجود دارند که دارای جیب های زیپ دار بغل هستند و با بردن آنها احتیاج به کیف های کمری مخصوص پول و مدارک نخواهید داشت.

انواع لایه های لباس را در چمدان خود بگذارید

وقتی دمای هوا بسیار پایین است و باد های شدیدی می وزند، یک لایه لباس کافی نخواهد بود. بنابراین بهتر است مجموع لباس هایی که در سفر به مناطق سردسیر می پوشید دارای چند لایه باشد؛ این لایه ها از یک لایه زیرین شروع می شوند (که قرار است رطوبت را از بدن شما دور و آن را خشک نگه دارد)، یک لایه میانی وجود دارد (که می بایست بدن شما را گرم نگه دارد) و یک لایه خارجی (که می بایست ضد آب و ضد باد باشد). برای مثال توصیه می گردد یک زیر شلواری با لایه کرک دار زیر شلوارتان بپوشید؛ پیراهن یا بلوزتان از جنس نگه دارنده گرما باشد و یک پلیور از جنس پشم مرینوس و یک کاپشن بسیار گرم روی آن بپوشید تا در سرد ترین روز ها و سردسیر ترین مقاصد گردشگری نیز خود را گرم نگاه دارید. بهتر است خارجی ترین لایه لباستان ضد آب باشد؛ زیرا اگر خیس گردد، هیچ فایده ای نخواهد داشت. در چمدان بستن صحیح خود حتما این مساله را در نظر بگیرید. در نحوه چیدمان لباس در چمدان باید در نظر بگیرید که لباس های ضخیم در کجا و لایه های نازک لباس در کجای چمدان باید قرار گیرند.

کفش های مناسب انتخاب کنید

کفش های زمستانی می بایست ویژگی های فراوانی داشته باشند؛ آنها می بایست عایق دار، ضد آب و گرم باشند؛ در صورت وجود یخ، اصطکاک ایجاد و از لیز خوردن شما جلوگیری نمایند؛ در برابر نمک مقاوم باشند، راحت باشند و راه رفتن با آنها آسان باشد. در آموزش بستن چمدان برای مسافرت جا دادن کفش مناسب نقشی اساسی دارد. بنابراین بردن کفش کتانی نمی تواند احتیاج های شما را در یک مقصد گردشگری سردسیر برآورده سازد.

کاپشن مناسب در چمدان خود بگذارید

قبل از این که چمدان خود را ببندید، به این فکر کنید که در سفر خود چه کارهایی قرار است انجام دهید. برای مثال اگر قرار است در فصل تخفیف های کلی برند های مهم به کشور های اروپایی سفر کنید، بهتر است لباس گرم همراه خود نبرید ! (مسلما قادر خواهید بود بهترین کاپشن های زمستانی را از این فروشگاه ها خریداری نمایید). اگر مقصد گردشگری شما آنقدر ها هم سرد نیست، ممکن است با بردن کاپشن های ضخیم و لباس های خیلی گرم، گرما زده شوید؛ بخصوص اگر قرار باشد پیاده روی زیاد داشته باشید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در یک قطار شلوغ و گرم، بخاطر پوشِیدن لباس های خیلی ضخیم، عرق کنید و سپس به بیرون ایستگاه و فضای خیلی سرد وارد شوید. بهتر است یک کاپشن سبک و در عین حال گرم در چمدان خود بگذارید تا در مواقع احتیاج بتوانید به راحتی آن را از تن در بیاورید و در دست بگیرید. با همه این اوصاف نحوه چیدمان لباس در چمذلت یکی از پر اهمیت ترین بخش های سفر است.

منبع: همگردی
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 44

به "راه های چمدان بستن صحیح ، آموزش بستن چمدان برای مسافرت در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های چمدان بستن صحیح ، آموزش بستن چمدان برای مسافرت در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید