دبیر: استقلال تخلف سنگینی در وزن 97 کیلوگرم کرد، متهم شدم به این باشگاه کمک کرده ام

به گزارش مجله فازنما، رئیس فدراسیون کشتی گفت که از نظر سایر مربیان به کمک به باشگاه استقلال متهم شده است.

دبیر: استقلال تخلف سنگینی در وزن 97 کیلوگرم کرد، متهم شدم به این باشگاه کمک کرده ام

به گزارش خبرنگاران، علیرضا دبیر در واکنش به اظهارات رضا یزدانی گفت: از حامی مالی استقلال یعنی نصیری که سرمایه گذاری کرد، تشکر می کنم. کشتی من در سن 25 یا 26 سالگی تمام شد و خواستم به این رشته برگردم که اجازه ندادند و در جای دیگری خدمت کردم. خواستم این اتفاق برای این قهرمانان رخ ندهد. باور دارم مهدی تقوی و رضا یزدانی می توانند به کشتی ایران به عنوان مربی یا سمت دیگری کمک کنند و وظیفه دارم قهرمانان را بیاورم.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد، شرح داد: به یزدانی زنگ زدم و به او گفتم اگر کشتی بگیری یا مربیگری کنی، از تو حمایت می کنم و می خواهم در کشتی باشی. زمانی که استقلال می خواست تیم بدهد، با سعادتمند صحبت کردم و او نظرم را درباره رضا یزدانی پرسید. من گفتم او عالی است و می تواند به تیم کمک کند. گفته شد به مربیان بی احترامی شده است. مربیان استقلال عزیزان و اساتید ما هستند و هاشم حبیبی ما را بزرگ کرده است. با این حال گفتم اگر در تشک کشتی حاضر نشوید، دو سال شما را محروم می کنم و اگر آنها نمی آمدند، این اتفاق رخ می داد.

رئیس فدراسیون کشتی درخصوص قرارداد سالن جهانبخت توفیق با باشگاه استقلال اعلام نمود: درباره قراردادی به مبلغ 16 میلیون تومان صحبت و آن را در فضای مجازی منتشر کردند. این مبلغ هنوز به حساب فدراسیون کشتی واریز نشده است. تیم استقلال سه وعده در دورهای رفت و برگشت در این سالن حضور داشت. نصیری (اسپانسر استقلال) در این مسابقات دو شخصیت داشت؛ یکی به خاطر حضور در استقلال و یکی هم به عنوان کسی که در دور رفت، 50 درصد از تبلیغات را با فدراسیون قرارداد داشت. هنوز 100 میلیون تومان از حساب ها مانده است.

یزدانی با بیان اینکه فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات حدود 2 و نیم میلیارد تومان هزینه کرد، گفت: ما به وزارت بهداشت قول داده بودیم و خودمان هزینه ها را تقبل کردیم. 10 میلیون تومانی واریز کردند که ارتباطی به این موضوع نداشت و برای تبلیغات بوده است. این فیش 16 میلیون تومانی را به ما بدهد تا بدانیم چه بوده است. امیرمحمد یزدانی را خواستیم به جام جهانی بفرستیم که او برای استقلال کشتی نگرفت. غیاثی کشتی گرفت و پیروز شد که غلامرضا گفت او می تواند کمک کند. یزدانی دو روز پیش به اردوی تیم ملی آمد و تست او هنوز مثبت است.

وی با بیان اینکه در این باره باید با غلامرضا محمدی صحبت کرد، گفت: همه بچه ها به جز یزدانی در اردوی تیم ملی حاضر بودند. ما دو تست از بچه ها گرفتیم و یزدانی تنها آزادکار ما با تست کرونای مثبت بود. من از خدایم بود که او کشتی بگیرد؛ چون شانس حضور در المپیک دارد. بالأخره خدا و پیغمبری هم هست. یزدانی آژانسی های هواپیمایی و ایرلاین قطر را معرفی کرد که از او تست گرفتند و هنوز تستش مثبت است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس فدراسیون کشتی با انتقاد از رضا یزدانی گفت: یک زمان یک نفر کشتی گیر است و می تواند قهر کند، اما زمانی که مربی یا سرپرست می شود، باید آینده چند جوان را ببیند. دوستان این موضوع را در تصمیمات خود رعایت کنند. یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم با استقلال قرارداد بسته بوده، اما مبلغ بیشتری به او دادند و دور رفت در در وزن 70 کیلوگرم کشتی گرفته است. اگر کسی شکایتی دارد، شکایت کند. ایشان مدرک داده که عمل جراحی کرده و گفته در وزن 70 کیلوگرم کشتی نمی گیرم. این مسائل را از مهربان و محمدی پرسیدم.

رضایی، درستکار، تقوی و یزدانی مربیان آینده داری هستند که وظیفه دارم آنها را حفظ کنم.، دبیر ضمن بیان این جمله شرح داد: من متهم شدم که به باشگاه استقلال کمک کردم. من تا جایی که توانستم، به همه تیم ها کمک کردم و اشکالی هم ندارد. سالن جهانبخت توفیق را به استقلال دادیم و دوستان 40 روز در این سالن بودند. تقوی از من ناراحت بود که دو بازیکن تیمش با رأی کمیته انضباطی به استقلال رفتند. عسکری محمدیان رضایتنامه دوستان را نمی داد و من شخصاً به او گفتم رضایتنامه را صادر کن.

وی با بیان اینکه کننده تیم ایران مال از او ناراحت است، گفت: ایران مال می خواست دو کشتی گیر خارجی بیاورد که پذیرفته نشد. یزدانی هفته گذشته پیامی محترمانه داد، اما این پیام حالت تهدیدآمیزی داشت و گفتند دروغ های مرا افشا می کنند. من هم گفتم این کار را انجام دهید. من صادقانه صحبت می کنم و دوست دارم افرادی مانند مهدی تقوی، رضایی و خود یزدانی آینده های کشتی باشند. درباره اتفاقات وزن 97 کیلو اسم نمی آورم، اما اگر خیلی بخواهند پافشاری کنند، باید بدانند تخلف سنگینی کردند. دست بردن در تست کار درستی نیست و می تواند آنها را به دادگاه بکشاند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 812

به "دبیر: استقلال تخلف سنگینی در وزن 97 کیلوگرم کرد، متهم شدم به این باشگاه کمک کرده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: استقلال تخلف سنگینی در وزن 97 کیلوگرم کرد، متهم شدم به این باشگاه کمک کرده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید