خودروهای الکتریکی که تا 5 سال دیگر به بازار می آیند

به گزارش مجله فازنما، خودرو های الکتریکی صدای کمتری نسبت به خودرو های بنزینی تولید می کنند و خبری از آلودگی و خروج گاز های خطرناک از اگزوز این خودرو ها نیست. این موارد باعث شده تا بازار خودروسازی اقبال بیشتری به خودرو های الکتریکی نشان دهد و هر سال شاهد مدل های جدیدی از این خودرو ها باشیم، به همین دلیل قصد داریم ببینیم سلاطین خودروسازی تا 5 سال دیگر چه نقشه هایی برای خودرو های الکتریکی دارند.

خودروهای الکتریکی که تا 5 سال دیگر به بازار می آیند

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،حتماً شما هم شنیده اید که می گویند احتیاج مادر اختراع است و به رغم اینکه بیشتر از یک قرن از اختراع خودرو می گذرد، اما همیشه در صنعت خودروسازی شاهد تغییرات جدید و چشمگیری بوده ایم. یکی از مهم ترین این تغییرات نیز به احتیاج انسان به خودرو های سالم و سبز باز می شود چرا که خودرو های بنزینی و دیزلی تا توانسته اند به طبیعت صدمه زده اند. به همین دلیل یکی دو دهه ای می شود که سلاطین خودروسازی به فکر ساخت خودرو های الکتریکی افتاده اند و انصافاً هم باید گفت در این چند سال اخیر دستاورد های زیادی را در این زمینه شاهد بوده ایم.

خودرو های الکتریکی صدای کمتری نسبت به خودرو های بنزینی تولید می کنند و خبری از آلودگی و خروج گاز های خطرناک از اگزوز این خودرو ها نیست. این موارد باعث شده تا بازار خودروسازی اقبال بیشتری به خودرو های الکتریکی نشان دهد و هر سال شاهد مدل های جدیدی از این خودرو ها باشیم، به همین دلیل قصد داریم ببینیم سلاطین خودروسازی تا 5 سال دیگر چه نقشه هایی برای خودرو های الکتریکی دارند و با مدل های مفهومی این خودرو ها که قرار است تا 5 سال آینده روانه بازار شوند آشنا شویم.

فیسکِر اِموشن (FISKER EMOTION)

طرح مفهومی این خودروی جذاب و شیک اولین بار در سال 2018 رونمایی شد و در همان زمان به اندازه ای طرفدار پیدا کرد تا پیش فروش این خودروی مفهومی دانمارکی آغاز شود. این خودرو که طراحی زیبا و آینده نگرانه ا دارد قرار است تا با قیمت نسبتاً گزاف 130 هزار دلار روانه بازار شود و برند خودروسازی فیسکر وعده داده بود، تا خودروی اموشن را تاریخی نامعین در سال 2020 روانه بازار کند. در این بین خبر هایی از تغییر تاریخ عرضه این خودرو به گوش می رسد، اما مطمئن هستیم نهایتاً تا 5 سال آینده چشم طرفداران به جمال فیسکر اموشن روشن خواهد شد.

این خودروی شیک و جذاب به صورت کاملاً الکتریکی عرضه خواهد شد و چندین پیشرانه در این خودرو تعبیه شده است تا قدرتی برابر با 780 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهند. نیروی قدرتمند پیشرانه های این خودرو به چهار چرخ منتقل می شود و با چنین پیشرانه های قدرتمندی کاملاً معین است که فیسکر اموشن قوی ترین خودرو های الکتریکی ترازاول دنیا را به رقابت دعوت می کند. گفته می شود این خودرو در عرض 3 ثانیه به سرعت یک صد کیلومتر در ثانیه دست پیدا می کند و باتری های الکتریکی این خودرو با یک بار شارژ، فیسکر اموشن را به میزان 640 کیلومتر به پیش می رانند.

بایتون کی. بایت (BYTON K-BYTE)

این خودرو محصول یک استارتاپ چینی است و مدل ام. بایت، (M.Byte) آن توسط همین استارتاپ در سال 2019 روانه بازار شد تا طرفداران خودرو های الکتریکی برای عرضه بایتون کی. بایت لحظه شماری کنند. این گونه که پیدا است بایتون کی. بایت به عنوان یک سدان زیبا و شیک با بهره گیری از پیشرانه ای کاملاً الکتریکی در سال 2021 روانه بازار خواهد شد.

با توجه به تصاویری که تا به امروز از خودروی مفهومی بایتون کی. بایت به بیرون منتشر شده است این خودرو به لحاظ طراحی و زیباشناختی، در کنار فلز، از شیشه نیز در قسمت های بیرونی خودرو بهره گرفته است تا نسبت به دیگر همقطارانش زیبا تر و شیک تر به نظر برسد. از طرف دیگر بایتون کی. بایت به لحاظ هوش مصنوعی نیز دست خالی به میدان نخواهد آمد و امکانات پیشرفته ای را در این خودرو شاهد خواهیم بود. گفته می شود بایتون کی. بایت به ویژگی های یک خودروی خودران مجهز است و بدون دخالت راننده، سرنشینان را از محلی به محل دیگر منتقل می کند.

بایتون کی. بایت دارای مجموعه باتری های بسیار باظرفیتی است که این خودرو را با یک بار شارژ تا میزان 520 کیلومتر به پیش می رانند، این خودرو به لحاظ پیشرانه نیز از موتور قدرتمندی برخوردار است که 470 اسب بخار نیرو را به چهار چرخ خودرو منتقل می کند.

آئودی ئی -ترون جی. تی (AUDI E-TRON GT)

این خودروی مفهومی به لحاظ ساختار شباهت هایی به آئودی کیو 4 ئی -ترون (Q4 E-Tron) دارد و همان گونه که انتظار می رود با خودرویی تمام الکتریکی طرف هستیم که در گروه خودرو های اسپرت سدان چهار در قرار می گیرد. آئودی ئی -ترون جی. تی علاقه مندان به سرعت را ناامید نمی کند و به لطف پیشرانه های 590 اسب بخاری که در این خودرو تعبیه شده است در عرض تنها 3.5 ثانیه به سرعتی برابر با یک صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می کند.

اگر از طرفداران برند آئودی باشید حتماً به خوبی می دانید که این برند توجه ویژه ای به سبز بودن خودرو های خود می دهد و به همین دلیل، قسمت های داخلی آئودی ئی - ترون جی. تی کاملاً از مواد طبیعی و قابل بازیافت درست شده است.

در این بین اگر از علاقه مندان مجموعه فیلم های انتقام جویان هستید، به احتمال زیاد ظاهر آئودی ئی - ترون جی. تی، برای شما آشنا است چرا که این خودرو در چهارمین نسخه از مجموعه فیلم های انتقام جویان که به تازگی اکران شد و سروصدای زیادی هم به راه انداخت، حضور داشت. با این حساب می توان گفت مدل مفهومی آئودی ئی -ترون جی. تی تا رسیدن به تولید انبوه زمان زیادی در پیش ندارد و با توجه به محبوبیت سری خودرو های الکتریکی آئودی، انتظار داریم خبر های بیشتری را آئودی ئی - ترون جی. تی در آینده ای نزدیک ببینیم.

آئودی اِی آی:می (Audi AI:ME)

آئودی برای اینکه ثابت کند ید طولایی در ساخت خودرو های الکتریکی دارد در کنار آئودی ئی -ترون، مدل مفهومی از خودروی آئودی اِی آی : می را معرفی کرده است. این خودرو بیشتر برای سفر های داخل شهری ساخته شده و به همین دلیل نیز آئودی مدعی است مسافرین خودروی ای آی : می به لحاظ امکانات داخلی چیزی کم و کسر ندارند و این خودرو سواری بسیار راحتی را در اختیار مسافران قرار می دهد.

با این حساب به لحاظ قدرت و امکانات رانندگی نباید انتظارات زیادی از مدل مفهومی آئودی اِی آی : می داشته باشیم، اما وقتی صحبت از هوش مصنوعی و رانندگی خودران به میان می آید این خودرو حرف های زیادی برای گفتن دارد. تنظیم درجه حرارت، صدا، نورپردازی داخلی و نحوه قرار دریافت صندلی ها در این خودرو به صورت کاملاً هوشمند بر اساس سلیقه مسافر انجام می شود و آئودی تمام سعی خود را به کار گرفته است تا سرنشینان این خودرو در حین مسافرت های درون شهری احساس راحتی و خوشنودی داشته باشند. امکانات رانندگی خودروان در آئودی اِی. آی :می، راننده این خودرو را قادر می سازد تا بدون اینکه شش دانگ حواسش به جاده متمرکز باشد، به راحتی با سرنشینان گپ بزند و از امکانات راحت داخل خودرو بهره بگیرید.

بی. ام. و آی.4 (BMW I4)

طرفداران برند آلمانی بی. ام. وی که اخبار آن را دنبال می کنند حتماً در جریان هستند که چندی پیش بی. ام؛ و از نقشه هایش برای عرضه مدلی کاملاً جدید از آی. ایکس. 3 (iX3)، در سال 2020، خبر داد، اما از قرار معلوم بی. ام؛ و برنامه های بیشتری در سر دارد و خبر هایی از خودروی تمام الکتریکی بی. ام. وی آی.4 در سال 2021 به گوش می رسد. این گونه که پیدا است این خودرو در بازار های دنیای چیزی حدود 50 هزار دلار قیمت خواهد داشت و با یک سدان اسپرت طرف خواهیم بود که با هدف رقابت با تسلا اس (Tesla S) عرضه خواهد شد. با این حساب می توان گفت بی. ام؛ و آی. 4، به لحاظ قیمت نسبت به تسلا اس ارزان تر خواهد بود، اما باید منتظر عرضه مدل نهایی این خودرو باشیم تا امکانات و کیفیت آن را هم با تسلا اس مقایسه کنیم.

بی. ام. وی آی. 4 در عرض 4 ثانیه به سرعتی معادل با یک صد کیلومتر در ثانیه دست پیدا می کند و با یکبار شارژ به راحتی مسافتی برابر با 700 کیلومتر را طی می کند و از این لحاظ می توان گفت با یکی از کم مصرف ترین خودرو های الکتریکی طرف خواهیم بود.

لوتوس اِویجا (LOTUS EVIJA)

این خودرو یکی از تازه ترین محصولات برند لوتوس به حساب می آید و در نمایشگاه خودروی شانگ های در سال 2019 معرفی گشت. لوتوس اویجا اولین هایپرکار (hypercar) تمام الکتریک برند لوتوس به حساب می آید و از قرار معلوم چیزی به انتها فرآیند ساخت و ساز آن باقی نمانده و احتمالاً در سال آینده میلادی شاهد عرضه لوتوس اویجا خواهیم بود.

لوتوس اویجا که پیش از این با نام لوتوس تایپ 130، (Lotus Type 130)، شناخته می شد از آن دسته خودرو هایی به حساب می آید که قرار است به تعداد محدود تولید شود و گفته می شود 130 دستگاه بیشتر از این خودروی تمام الکتریکی روانه بازار نخواهد شد. مدتی پیش نیز برند لوتوس رسما اعلام کرد که خودروی لوتوس اویجا (اویجا به معنای اولین است). در زیرمجموعه برند خودروساز چینی جیلی (Geely) تولید خواهد شد.

ناگفته نماند ممکن است این خودرو در زیرمجموعه برند جیلی تولید شود، اما باز هم نباید آن را دست کم گرفت و از خودروی قدرتمند الکتریکی برای شما صحبت می کنیم که گفته می شود با سریع ترین خودرو های الکتریکی دنیا مانند ریماک سی. تو (Rimac C-Two)، قابل رقابت است.

لوتوس اویجا به پیشرانه الکتریکی بسیار قدرتمندی با 1972 هزار اسب بخار مجهز است و چیزی بیشتر از 320 کیلومتر در ساعت سرعت می گیرد. انتظار می رود این خودروی سریع السیر و الکتریکی را در سال 2020 ببینیم.

مرسدس ئی. کیو. اس (MERCEDES EQS)

قطار تولید خودرو های الکتریکی با تمام سرعت در حال حرکت است و هر روز برند های معتبر بیشتری را شاهد هستیم که سوار این قطار می شوند تا دستاورد های بیشتری در زمینه خودرو های الکتریکی را تجربه کنیم. یکی از این برندها، برند خوشنام مرسدس بنز است که چیزی بیشتر از یک سال می شود از عزم خود برای تولید یک سدان تمام الکتریک و لاکچری خبر داده است این سدان جذاب را در بازار با نام مرسدس ئی. کیو. اس خواهیم شناخت و به رغم اینکه طراحی نهایی این خودروی مفهومی هنوز به انتها نرسیده است، اما باتوجه به سلیقه ای که از مرسدس بنز در طراحی خودرو سراغ داریم مطمئن هستیم که مرسدس ئی. کیو. اس، به یکی از زیباترین سدان های تمام الکتریک دنیا تبدیل خواهد شد.

این خودرو به لحاظ قدرت نیز حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت و یک پیشرانه الکتریکی میزان 408 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده مرسدس بنز ئی. کیو. اس قرار خواهد داد. در حال حاضر خبر دقیقی از زمان عرضه مدل نهایی این خودرو مطرح نشده است، اما انتظار می رود در سال 2020 شاهد عرضه مرسدس بنز ئی. کیو. اس باشیم.

پولِستار 2 (POLESTAR 2)

اگر از طرفداران خودرو های سوئدی باشید به احتمال زیاد نام پولستار را در کنار بعضی از خودرو های ساخت ولوو دیده اید، اما همکاری میان برند های پولستار و ولوو مدتی است که به انتها رسیده است و برند سوئدی پولستار خودرو های مستقلی را روانه بازار می کند. یکی از این خودرو ها که پس از معرفی، طرفداران زیادی هم پیدا کرده است را با نام پولستار 2 می شناسیم. این خودروی مفهومی با پیشرانه ای تمام الکتریکی روانه بازار خواهد شد و در گروه سدان های چهار در قرار می گیرد.

به لحاظ فنی انتظار می رود تا پولستار 2 به رقابت خودروی تسلا مدل اس، (Tesla Model S)، برود. به همین دلیل نیز برند سوئدی پولستار در جدیدترین خودروی الکتریکی خود از پیشرانه ای قدرتمند با 592 اسب بخار نیرو بهره خواهد گرفت. این پیشرانه مصرف قابل قبولی هم دارد و با یک بار شارژ چیزی حدود 500 کیلومتر مسافت را زیرپا می گذارد. این خودرو به لحاظ قیمت نیز با قیمتی قابل رقابت در بازار خودرو های الکتریکی عرضه خواهد شد و گفته می شود که چیزی نزدیک به 60 هزار دلار قیمت خواهد داشت.

برند خودروسازی پولستار امکانات زیادی برای این خودرو در نظر گرفته که در میان آن ها می توان به نور انطباقی، آینه های بدون فریم و شیشه و سقف لمینه شده اشاره کرد. این خودرو مفهومی در حال حاضر به صورت آنلاین برای پیش فروش عرضه شده و با این حساب می توان گفت که زمان زیادی تا عرضه نسخه نهایی آن باقی نمانده است.

سِرِس اس. اف. 7 (SERES SF7)

شرکت خودروسازی چینی اس. اف موتورز به تازگی خودروی کراس اور اس. اف. 5 را معرفی کرده و قرار است نسخه بزرگ تر این خودرو را با نام سرس اس. اف. 7 در بازار ببینیم. از آنجایی که در حال حاضر اس. اف. 5 پیش فروش می شود، می توان گفت که بدون شک اس. اف. 7 نیز انتها مراحل ساخت خود را پشت سر می گذارد و چیزی به عرضه این شاسی بلند تمام الکتریکی چینی باقی نمانده است.

قرار است در این خودرو چهار پیشرانه الکتریکی تعبیه شود و این پیشرانه ها مقدار 1073 اسب بخار نیرو در اختیار راننده اس. اف. 7 قرار می دهند تا این خودرو در عرض کمتر از 3 ثانیه به سرعتی حدود یک صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. باتری های اس اف. 7 این خودرو را با یک بار شارژ به مسافت 500 کیلومتر در جاده به پیش می رانند.

ریویان آر. 1. اس 2021 (2021 RIVIAN R1S)

آخرین خودرو از فهرست خودرو های الکتریکی مفهومی که تا 5 سال آینده روانه بازار می شوند را به خودرویی از یک برند نسبتاً نوظهور آمریکایی اختصاص داده ایم که طراحی جالب و ظاهری خاص دارد. مراحل ساخت این خودروی مفهومی در حال حاضر در برند ریویان پشت سر گذاشته می شود و قرار است زمانی که ریویان آر. 1. اس تولید شود، این خودرو رقیبی برای تسلا مدل ایکس (Tesla Model X)، باشد.

این خودرو با ظرفیت های باتری متفاوتی روانه بازار خواهد شد و بیشترین ظرفیت باتری آن چیزی حدود 640 کیلومتر خودرو را با یک بار شارژ به پیش می راند. ریویان آر. 1. اس، معادل 700 اسب بخار نیرو تولید می کند و گفته می شود که در عرض 3 ثانیه به شتابی معادل یک صد کیلومتر می رسد.

ریویان آر.1. اس یک شاسی بلند تمام عیار است که روی قابلیت کشندگی این خودرو نیز می توانید حساب باز کنید، این خودرو برای رانندگی آف رود نیز گزینه خوبی خواهد بود. قرار است ریویان آر. 1. اس در تاریخی نامعین در سال 2021 روانه بازار شود.

در این قسمت به انتها فهرست خودرو های الکتریکی مفهومی رسیدیم، از آنجایی که چند سالی بیشتر از عرضه این خودرو ها نمی گذرد و با اطلاعات مختلفی از آن ها سروکار داریم، پیشنهاد می کنیم اگر شما هم اطلاعات جالبی از خودرو های الکتریکی دارید، در قسمت نظرات برای ما و دیگر کاربران از این اطلاعات مفید بگویید و ما را در جریان پیش بینی خود از میزان موفقیت این خودرو ها در برابر خودرو های بنزینی بگذارید.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 622

به "خودروهای الکتریکی که تا 5 سال دیگر به بازار می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای الکتریکی که تا 5 سال دیگر به بازار می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید