خبرنگاران راهنمای نظارت بر آموزش مجازی توسط وزیر ارتباطات ارائه شد

به گزارش مجله فازنما، تهران - خبرنگاران - وزیر ارتباطات با شروع سال تحصیلی جدید، در چند استوری راهکارهای درست برای نظارت والدین بر آموزش مجازی و استفاده دانش آموزان از اینترنت را تشریح کرد.

خبرنگاران راهنمای نظارت بر آموزش مجازی توسط وزیر ارتباطات ارائه شد

محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود نوشت: شروع سال تحصیلی جدید فرا رسیده است، ممکن است شما نیز مجبور باشید از آموزش مجازی بهره ببرید. کوشش می کنم اطلاعات خلاصه و مهمی را درباره نحوه استافده و هزینه ها تقدیم تان کنم.

وی با تاکید بر نگرانی والدین از آفات فضای مجازی گفت: اگر فرزند شما از کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده می نماید، شما می توانید با استفاده از قابلیت family safty سیستم عامل ویندوز، مراقب حضور فرزنداتان در فضای مجازی باشید و دسترسی او را مدیریت کنید.

تبلت ایرانی بخرید

جهرمی اضافه نمود: اگر فرزند شما از تبلت یا گوشی هوشمند اندروید استفاده می نماید، ساده ترین کار برای مدیریت دسترسی و نظارت بر کودک در فضای مجازی، استفاده از ابزار google family link است.

وزیر ارتباطات تشریح کرد: اگر هنوز ابزاری برای فرزند خود تهیه ننموده اید یا علاقمند به گره گشایی احتیاجمندان و خرید تبلت برای آن ها هستید، توصیه می کنم از تبلت های ایرانی انارستان خرید کنید. انارستان تمام ابزارهای مدیریت والدین را دارد و مطابق فرهنگ ایرانی - اسلامی برای احتیاج بچه ها ساخته شده است.

سیم کارت مخصوص تهیه کنید

او با بیان این که اگر فرصت کافی برای کار کردن با ابزارهای گفته شده ندارید و علاقمند هستید این کار را دولت برای شما انجام دهد، چند راه حل پیش روی شماست، اضافه نمود: اول اینکه اپراتورها سیم کارت های خاص بچه ها ارائه می دهند. مثلا همراه اول سیم کارت انارستان را مدتها قبل ارائه نموده است و ایرانسل نیز محصول مشابهی دارد. دسترسی به اینترنت در این سیم کارت ها صرفا بر اساس یک لیست سفید صورت می گیرد.

اپراتورها بسته اختصاصی آموزش مجازی تعریف نمایند

جهرمی اظهار داشت: اگر فرزند شما از سیم کارت والدین برای آموزش مجازی استفاده می نماید، ما دو راه حل را برای اجرا به اپراتورها ابلاغ کردیم که باید سریعا آن ها را اجرایی و اطلاع رسانی نمایند. اول این که یک بسته اختصاصی شاد تعریف نمایند. زمانی که این بسته روی سیم کارت فعال گردد، دسترسی به اینترنت صرفا برای یک سری از سایت های تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است.

وی توضیح داد: اگر از گوشی، هم زمان هم کودک و هم والدین استفاده می نمایند، اپراتورها موظف شده اند با تعریف یک کد دستوری ستاره مربع، امکان جا به جایی بسته فعال را فراهم نمایند. به عبارتی تا گوشی در اختیار کودک است، بسته شاد و زمانی که در اختیار والدین است، بسته عادی فعال باشد.

جهرمی در ادامه گفت: شرکت های اینترنت خانگی نیز موظف شده اند، بسته شاد را تعریف و امکان فعال سازی یا غیر فعال سازی را فراهم نمایند. بنابراین سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد توزیع نخواهد شد و مراقب سو استفاده و تماس های تلفنی کلاهبرداران برای فروش سیم کارت، تحت این نام ها باشید.

استفاده از شبکه شاد رایگان است

او درباره هزینه بسته های اینترنتی که توسط اپراتورها فراهم خواهد شد، گفت: در یک کار فشرده، تمام مدارس کشور به اینترنت پر سرعت و شبکه ملی اطلاعات به صورت رایگان متصل شده اند. بنابراین در زمان حضور در مدرسه، استفاده از شبکه برای شما رایگان خواهد بود. البته ارائه بسته هایی شبیه آن چه در فروردین تقدیم کردیم هم در دستور کار است که اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: به تمامی اپراتورها ابلاغ کردیم که استفاده از شبکه دانش آموزش شاد برای همه شما رایگان خواهد بود، اما ممکن است مدارس از سایر ابزارها هم برای یک آموزش مجازی بهره بگیرند. به زودی بسته ویژه دانش آموزان هم برای همه آن ها تعریف و ارائه خواهیم کرد. علی الحساب شاد رایگان است.

بچه ها را در فضای مجازی رها نکنید

وزیر ارتباطات اشاره نمود: توصیه می کنم برای حفظ سلامت فرزندان در فضای مجازی، حجتما خودتان نظارت داشته باشید و به برنامه های دولت کفایت نکنید. این را به تجربه پدرانه خود عرض می کنم.

او با بیان این که وزارت ارتباطات در جریان معماری و مهندسی سامانه شاد نیست، تشریح کرد: کوشش زیادی از سوی توسعه دهندگان این سامانه برای بهبود خدمات صورت گفته و خدمات بسیار خوبی به روی آن ها لحاظ شده است. ما برای خدمت رسانی بهتر، با تمام وجود در کنار همکاران مان در وزارت آموزش و پرورش هستیم و از امکانات خود برای مساعدت به آن ها در انجام این امر مهم، بهره خواهمی گرفت.

وی اضافه نمود: اکنون در ذهن بسیاری، دوگانه سلامت-تحصیل، شکل گرفته و نگران های جدی برای والدین به وجود آمده است. آینده ما در گروی نسل سالم و تحصیل نموده و تربیت یافته است. من هم به عنوان یک پدر برای حضور فردای فرزندانم در مدرسه نگرانی دارم. باید همه با هم همکاری و مساعدت کنیم تا رعایت دستورالعمل ها دقیق باشد و البته از ظرفیت بزرگ آموزش مجازی هم بهره ببریم.

به لطف الهی و با همدلی و البته مدیریت خود جامعه فرهنگی کشور، این چالش هم به نحو خوبی مدیریت خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 627

به "خبرنگاران راهنمای نظارت بر آموزش مجازی توسط وزیر ارتباطات ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راهنمای نظارت بر آموزش مجازی توسط وزیر ارتباطات ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید