خانم بازیگر بینایی خود را از دست داد

به گزارش مجله فازنما، جودی دنچ سال 2022 برای بازی در نقش مکمل بلفاست ساخته کنت برانا نامزدی اسکار را کسب کرد. وی به تازگی نقشی کوتاه در کمدی موزیکال سرزنده با بازی ویل فارل و رایان رینولدز اجرا کرد و بازیگر درام هاله لویا ریچارد آیر در سال 2022 بود که با اقتباس از نمایشی به همین نام از آلن بنت ساخته شد.

خانم بازیگر بینایی خود را از دست داد

جودی دنچ بازیگر سرشناس بریتانیایی می گوید به دلیل از دست دادن بینایی، بازیگری برایش ناممکن شده است.

این بازیگر حرفه ای که پیشتر به خاطر داشتن حافظه ای که از آن به عنوان عکاسی از فیلمنامه یاد می شد، معروفیت داشت، در یک مصاحبه تازه گفته: حالا باید ماشینی پیدا کنم که هم خط های دیالوگ هایم را به من بگوید وهم بگوید حالا نوبت کدام دیالوگ است. در حالی که حافظه ای دارم که عادت به عکاسی از فیلمنامه دارد و همین حالا می توانم تمامی شب دوازدهم را بازی کنم.

او پیشتر هم در مصاحبه ای با بنیاد ویژن که موسسه ای خیریه درباره از دست رفتن بینایی در بریتانیاست، گفته بود از دوستانش می خواهد تا با خواندن فیلمنامه های تازه به وی کمک کنند تا او آن ها را به خاطر بسپارد.

دنچ آن زمان گفته بود خلاصه می توانی راهی پیدا کنی که بتوانی کار هایی را که برایت سخت است انجام دهی و من حالا از طریق تکرار و تکرار دیالوگ هایی که دوستان برایم می خوانند آن ها را یاد می گیرم و به خاطر می سپارم.

دنچ هنوز روحیه خوبی دارد و حتی درباره اینکه چگونه از دست دادن بینایی اش گاهی موجب شده تا لحظات طنزی در مکان های اجرا خلق شود، صحبت کرده است.

وی گفت: چند سال پیش با کنت برانا داستان زمستان را اجرا می کردم و در نقش پائولینا روی صحنه رفته بودم و بعد از سه هفته اجرا، وی به من گفت باید برای هواداران یک سخنرانی انجام دهم. در پایان او به من گفت: اگر قرار بود حرف هایت را خطاب به کمی آن طرف تر بیان می کردی فقط داشتی با من حرف می زدی نه با هواداران!

جودی دنچ سال 2022 برای بازی در نقش مکمل بلفاست ساخته کنت برانا نامزدی اسکار را کسب کرد. وی به تازگی نقشی کوتاه در کمدی موزیکال سرزنده با بازی ویل فارل و رایان رینولدز اجرا کرد و بازیگر درام هاله لویا ریچارد آیر در سال 2022 بود که با اقتباس از نمایشی به همین نام از آلن بنت ساخته شد.

منبع: روزنامه هفت صبح

منبع: فرادید
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1614

به "خانم بازیگر بینایی خود را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانم بازیگر بینایی خود را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید