حقیقت های درباره بچه دوم

به گزارش مجله فازنما، مادر شدن برای دومین بار ممکن است خیلی با دفعه اول فرق کند. البته برای دومین بار مادر شدن می تواند مزایای خوبی هم داشته باشد، اما باز هم مسئولیت زیادی بر روی دوش شما است. شما در خصوص رژیم غذایی دوران بارداری و اتفاقات بعد از آن اطلاعات کافی دارید. الان می دانید که در زمان بارداری و زایمان باید چه انتظاری داشت

حقیقت های درباره بچه دوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از سرسره ، مادر شدن برای دومین بار ممکن است خیلی با دفعه اول فرق کند. البته برای دومین بار مادر شدن می تواند مزایای خوبی هم داشته باشد، اما باز هم مسئولیت زیادی بر روی دوش شما است. شما در خصوص رژیم غذایی دوران بارداری و اتفاقات بعد از آن اطلاعات کافی دارید. الان می دانید که در زمان بارداری و زایمان باید چه انتظاری داشت. سختی ها و آسانی های تجربه بچه دوم را از زبان یکی از مادران بخوانید:

اکنون من می دانم که چه کار کنم! و چگونه خودم را برای تمامی مراحل بارداری و زایمان آماده کنم. اما عظیم کردن و مراقبت از دو کودک می تواند از نظر جسمی و عاطفی برای والدین بسیار سخت باشد. و برخی اوقات ممکن است حس کنید که کم آورده اید. من تجربه عظیم کردن دو کودک با هم را داشتم و نظرم را به شما می گویم.

تجربه بچه دوم

زمانی که می خواستم نوزاد دوم خودم را به جهان بیاورم، اصلا نمی دانستم که عظیم کردن یک نوزاد و یک کودک 2 ساله هم زمان با هم چقدر سخت خواهد بود. الان که باید توجه و مهر خودم را بین هر دو تقسیم کنم می توانم درک کنم که کودک اولم حسودی می نماید. مثلا وقتی که داشتم به بچه شیر می دادم یا از شیر دوش استفاده می کردم، از من می خواست که با او بازی کنم. و البته من هم نمی توانستم در همان لحظه کار خودم را ول کنم و به حرفش گوش کنم. و این موضوع باعث شد که هر وقت از این راه به خواسته هایش نمی رسید پرخاشگری می کرد و گریه می کرد.

همچنین پاسخگویی به احتیاجهای هر دو بچه باعث می شد که خیلی خسته بشوم. گاهی حتی وقت خوابیدن، دوش دریافت یا غذا خوردن هم نداشتم. بیرون رفتن با 2 بچه از همه چیز سخت تر بود. برخی وقت ها دوست داشتم سرم را به دیوار بکوبم. مثلا از یک طرف که دارم کودک کوچک ترم را داخل ماشین می نشانم، کودک عظیم ترم دوست ندارد ژاکت خودش را بپوشد و با آن درگیر است. و همین که ماشین را روشن کنم حداقل یکی از ما سه نفر همان لحظه باید برود دستشویی. از من بشنوید، داشتن دو کودک هم مسئولیت هم کارهایتان را خیلی زیاد می نماید.

از آن جا که بچه کوچک ترم(دخترم) یک برادر عظیم تر از خودش داشت که سرش را گرم کند، همواره سعی می کرد کار های او را تقلید کند. مثلا وقتی که به مسافرت می رفتیم دوست داشت مثل برادرش حالت نشسته و رو به جلو بنشیند. حتی گریه می کرد که مثل برادرش سوار سرسره های عظیم بگردد. راستش را بگویم، رسما دوست داشت هر کاری که برادرش می نماید خودش هم همان کار را بکند. برخی وقت ها حس می کردم که چقدر این کارش دوست داشتی و بامزه است.

تجربه بچه دوم

وقتی من و دوستان در یک جلسه یا یک جشن هم دیگر را دیدار می کنیم، بعد از گذشت 2 دقیقه بحث همواره به بچه ها بر می گردد. و تنها چیزی که همواره در خصوص آن توافق داریم این است که شما نمی توانید همان والدین اول برای کودک دوم خودتان باشید. این غلط است که فکر کنید قرار است دوباره تمام آن تجربیات مادرانه اول خودتان چه خوب چه بدش را دوباره تکرار کنید. اما قرار است خیلی سخت تر گردد. چون شما دارید دو کودک را هم زمان با هم عظیم می کنید.

آن ها دو کودک متفاوت با احتیاج های متفاوت هستند. شب های بی خوابی و دعوا های وقت و بی وقت بچه ها تازه آغاز شده است. حتی ممکن است بر روی روابط تان تاثیر بگذارد و میل جنسی شما برای رابطه بسیار کم کند. دیگر چه کسی حوصله این کار ها را دارد وقتی باید تمام توجه و عشقش را صرف دو بچه هایش بکند؟ درست است؟ خیر اشتباه است!

قبول دارم که همه چیز خیلی سخت تر می گردد. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را بپذیرید و وقت برای تفریح خودتان هم بگذارید. برنامه ریزی کنید که یک روز با همسر و بچه های خودتان به پیک نیک بروید یا اینکه برای یک شب پرستار بچه بگیرید و با همسرتان به یک شام رمانتیک بروید. شما نمی توانید از مادر بودن فرار کنید یا از مسئولیت های آن فرار کنید اما می توانید مطمئن شوید که بدون هیچ احساس گناهی، برای خودتان هم وقت بگذرانید.

همچنین بدانید که همسر شما هم به اندازه شما درگیر عظیم کردن بچه ها است. و اگر از من بپرسید که اگر به قبل برگردم باز هم حاضرم دو تا بچه را با هم عظیم کنم، قطعا بله!. این چیزی بود که همواره می خواستم. با اینکه کار ها دوبرابر می گردد اما به همان اندازه شادی و لذت در خانه هم بیشتر می گردد. به شما قول می دهیم هیچ وقت کسل نمی شوید!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 817

به "حقیقت های درباره بچه دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت های درباره بچه دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید