حاشیه های پر سروصدای خاکسپاری همسر ملکه انگلیس

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران : مراسم خاکسپاری پرنس فیلیپ همسر ملکه انگلیس که قرار است فردا (شنبه) برگزار شود، به دلیل اختلافات خاندان سلطنتی با حاشیه های فراوانی روبرو شده است.

حاشیه های پر سروصدای خاکسپاری همسر ملکه انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا ،درحالی که زخم اتهامات اخیر فرزند و عروس ولیعهد انگلیس درباره نژادپرستی در خاندان سلطنتی هنوز التیام نیافته و پرونده رسوایی اخلاقی پرنس اندرو فرزند ملکه، دوباره خبرساز شده است؛ گردهمایی این خانواده را که به گفته برخی سیاستمداران انگلیسی چندان ارج و قربی نزد جامعه ندارند پرحاشیه کرده است.

هری نوه ملکه انگلیس و همسرش مگان که سال گذشته تصمیم گرفتند از مدار سلطنت خارج شده و اخیرا در مصاحبه ای مفصل با یک شبکه خبری آمریکایی، خاندان سلطنتی انگلیس را به نژادپرستی ساختاری و دروغگویی متهم کرده اند، برای شرکت در مراسم خاکسپاری پرنس فیلیپ، از آمریکا به انگلیس سفر کرده اند.

اما رسانه ها می گویند که هری و برادرش ویلیام دوشادوش هم پشت تابوت پرنس فیلیپ حرکت نخواهند کرد.

روزنامه مترو روز جمعه در گزارشی تحت عنوان متحد در سوگواری با فرسنگ ها فاصله نوشته است: میان این دو شاهزاده که به گفته هری دو راستا متفاوت در زندگی طی می کنند پیتیر فیلیپ پسر عموی آن ها حرکت خواهد کرد.

از آنجا که هری به دلیل کناره گیری از مسئولیت های سلطنتی نمی تواند لباس نظامی بپوشد، او تنها عضو خانواده خواهد بود که در مراسم متفاوت از بقیه ظاهر می شود.

اما گفته می شود پرنس اندرو فرزند ملکه انگلیس که دو سال پیش به دلیل رسوایی اخلاقی از مسئولیت های سلطنتی کناره گیری کرد از ملکه خواسته تا اجازه دهد لباس عالی ترین مقام نیروی سلطنتی دریایی را بر تن کند. درخواستی که با انتقادهای زیادی در داخل روبرو شده مبنی بر اینکه او شایستگی چنین لباس و درجه ای را ندارد.

اندرو ملقب به دوک یورک و پسر دوم ملکه انگلیس آبان ماه 1398 در پی افزایش فشارها درباره رابطه او با جفری اپستین سرمایه دار آمریکایی متهم به کودک آزاری، از وظایف سلطنتی خود استعفا کرد.

جفری اپستین سرمایه گذار ثروتمند اهل نیویورک که به افراد صاحب قدرت نزدیک بود، ششم ژوئیه (15 تیر) برای بار دوم به اتهام گرداندن یک شبکه وسیع دختران نوجوان برای سوء استفاده جنسی دستگیر شد.

پای پسر ملکه انگلیس زمانی به این پرونده کشیده شد که ویرجینیا جوفری (رابرتس) که هم اکنون 36 سال دارد، گفت؛ وقتی زیر سن قانونی بوده، شاهزاده اندرو وی را مورد آزار جنسی قرار داده است. او یکی از شاکی هایی بود که در دادگاهی در نیویورک از اپستین شکایت کرده بود.

ویرجینیا جوفری گفته بود که جفری اپستین او را به عنوان یک برده جنسی نگه می داشته و درباره شاهزاده اندرو نیز افزوده بود: او خودش می داند چه کار کرده است.

برنارد جنکین یک کننده مجلس عوام انگلیس می گوید که خاندان سلطنتی چندان ارج و قربی نزد مردم این کشور ندارند. به گفته او آن ها با مسائل فراوانی در داخل روبرو هستند.

بر اساس برنامه اعلام شده مراسم خاکسپاری ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی در قصر سلطنتی ویندزور برگزار می شود. این مراسم به دلیل محدودیت های کرونایی با حضور فقط 30 مهمان منعقد می شود. با این حال گزارش ها حاکیست که حدود 700 نیروی ارتش انگلیس برای برقراری امنیت مراسم حضور دارند.

فیلیپ جمعه گذشته پس از چندین ماه مبارزه با عارضه قلبی درگذشت. او اسفند ماه گذشته به دلیل عفونت، به بیمارستان منتقل شد و چندی بعد اعلام شد که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت. حاصل هفت دهه زندگی مشترک فیلیپ و ملکه انگلیس 4 فرزند، 8 نوه و 10 نتیجه است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 999

به "حاشیه های پر سروصدای خاکسپاری همسر ملکه انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه های پر سروصدای خاکسپاری همسر ملکه انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید