جوکوویچ متهم اصلی ابتلای 3 قهرمان تنیس به کرونا

به گزارش مجله فازنما، مرد شماره یک تنیس دنیا به علت برگزاری مسابقاتی که پروتکل های بهداشتی ضد کرونا در آن رعایت نشده بود، مورد انتقاد شدید همتایان خود قرار گرفته است.

جوکوویچ متهم اصلی ابتلای 3 قهرمان تنیس به کرونا

به گزارش ، نواک جوکوویچ صربستانی، مرد شماره یک تنیس دنیا، اخیرا اقدام به برگزاری مسابقه ای نموده که با کرونایی شدن 2 تنیسور این مسابقات نیمه تمام ماند.

حالا با مثبت شدن آزمایش کرونای تنیسور سوم، جوکوویچ به شدت مورد انتقاد دیگر تنیسور ها قرار گرفته است.

پس از این که نتیجه آزمایش کرونای ویکتور ترویکی صربستانی مثبت شد و او سومین بازیکن کرونایی آدریا تور لقب گرفت، انتقاد ها از نوواک جوکوویچ به شدت افزایش یافت.

ترویکی، که در حال حاضر در رتبه 184 تنیس دنیا است، پس از شرکت در مسابقات خیریه ای که توسط جوکوویچ در صربستان و کرواسی برگزار گردید، به بیماری کووید 19 مبتلا شد.گزارش ها حاکی از آن است که نتیجه آزمایش همسر باردار این تنیسور نیز مثبت شده است.

به دنبال انتشار خبر ابتلای دیمیتروف به کرونا، بلافاصله فینال این مسابقات در شهر آدریای کرواسی بین جوکوویچ و آندری روبلوف روس لغو شد، اما بازیکنان قبلاً بعد از بازی ها در کنار تور با هم خوش و بش نموده و همدیگر را در آغوش گرفته، با هم بسکتبال بازی نموده بودند و در کلوپ شبانه در بلگراد دور هم جمع شده بودند، بنابراین احتمال ابتلای آن ها به کرونا وجود دارد.

اندی ماری تنیسور سرشناس بریتانیایی یکی از منتقدان این موضوع است. قهرمان سه گرند اسلم و 2 دوره مسابقات تنیس المپیک در این باره گفت: هنگامی که شما گردهمایی گسترده ای برگزار می کنید که در آن افرادی از کشور های مختلف حضور می یابند باید برای آغاز کار دستورالعملی داشته باشید. بنابراین این درسی برای همه ما است که اگر قبلاً کرونا را جدی نمی گرفتیم، حالا آن را بسیار جدی بگیریم و تا حد امکان اقدامات ایمنی را انجام دهیم.

دن ایوانس دیگر تنیسور بریتانیایی و مرد شماره 28 دنیا نیز ضمن انتقاد از مرد شماره یک تنیس دنیا گفت که جوکوویچ باید در خود احساس مسئولیت کند. بگذارید اینطور بگویم، فکر می کنم شما نباید با بازیکنان مهمانی بگیرید. برگزاری نمایش و مسابقه خوب است، اما اگر دستورالعمل های ضد کرونایی موجود در آن کشور دو متر نباشد، این کار نباید انجام گردد. حتی اگر دستورالعمل ها در این کشور به حالت عادی برگشته باشد، من هنوز هم سعی می کنم خودم را تا آنجا که می توانم از دیگران دور نگه دارم.

روبلوف، الکساندر زورف آلمانی و مارین چیلیچ از کرواسی اعلام کردند که نتیجه آزمایش کرونای آن ها پس از حضور در این مسابقات منفی بوده، اما قرار است تا 14 روز آینده خود را قرنطینه نمایند.

طبق گزارش ها، جوکوویچ امروز پس از دریافت نتایج آزمایش خود با مردم صحبت خواهد نمود.

نواک جوکوویچ فاتح 17 گرند اسلم تنیس عنوان نموده بود به دلیل تعطیلی مسابقات تنیس به دلیل شیوع کرونا، او این مسابقات را راه اندازی نموده است تا جای خالی مسابقات تنیس را پر کند و به بازیکنان یاری کند که پس از یک استراحت طولانی آمادگی خود را دوباره به دست بیاورند.

مسابقات تنیس از ماه مارس تعطیل شده و مسابقات یو اس اوپن قرار است تحت تدابیر شدید بهداشتی در ماه آگوست در شهر نیویورک بدون حضور تماشاگران برگزار گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 498

به "جوکوویچ متهم اصلی ابتلای 3 قهرمان تنیس به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکوویچ متهم اصلی ابتلای 3 قهرمان تنیس به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید