کوشش غول فناوری آمریکا برای تسلط بر بازار دستیارهای صوتی ، شرکت اپل صدای عروسک باربی را کنترل می نماید!

به گزارش مجله فازنما، شرکت اپل امتیاز استارتاپ pullstring را خریداری کرد. این امتیاز یاری می نماید که از این پس شاهد قدرت گیری هر چه بالاتر اپل در حوزه فرمان های صوتی به دستیارهای صوتی خانگی باشیم.

کوشش غول فناوری آمریکا برای تسلط بر بازار دستیارهای صوتی ، شرکت اپل صدای عروسک باربی را کنترل می نماید!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شاید یکی از نقص های بزرگ در دستیارهای صوتی عدم وجود همگامی این دستگاه ها با اسباب بازی های هوشمند و سخنگو باشد. دستیار صوتی اپل یعنی سیری نیز از این قاعده مستثنی نیست

اکنون اپل برای حل این مشکل امتیاز سیستم صوتی سخنگوی استارتاپ PullString را به نام ToyTalk به دست آورد. راه اندازی این سیستم باعث می گردد اپل قادر به طراحی سیستم صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای توسعه قدرت خود باشد. بنابراین می توانیم شاهد برقراری ارتباط بین سیستم صوتی اپل و اسباب بازی هایی مثل باربی باشیم.

سیری اپل مدت هایی طولانی به علت عقب ماندگی نسبت به الکسای امازون و دستیار گوگل، نه تنها در تشخیص صدا و ابزارها، بلکه در شرایط زیست بوم توسعه دهنده مشکلاتی داشت. درواقع گوگل و آمازون سیستم عامل هایی را برای توزیع مهارت های نرم افزار صوتی خود در نظر داشتند، از جمله قابلیت داستان سرایی، آزمون و بازی برای بچه ها. بنابراین اگر اپل قصد رقابت با دیگر شرکت ها را دارد باید کوشش های بسیاری را در این زمینه ترتیب دهد.

شرکتPullString برای ایجاد دستگاه نظارت برای نگهداری از بچه ها در سال 2015 فعالیت هایی را ترتیب داد ولی پس از آن با بعضی نهادها در مورد جزئیات فعالیت های سیستم خود درگیری هایی داشت. درواقع بعضی نهادهای امنیتی نگران بودند که این فعالیت ها چه تاثیری روی اسباب بازی های بچه ها خواهد داشت و آیا این سیستم ها اسباب بازی های بچه ها را تبدیل به ابزارهای جاسوسی می نماید یا خیر.

در سال 2016 به عنوان PullString با تمرکز بر روی ابزارهای توسعه دهندگان که به صورت بصری امکان نمایش دادن مکالمات را در سیستم عاملهای گوگل و آمازون امکان پذیر می کرد متمرکز شد. با توجه به پیچیدگی سیری و کمبود قابلیت ها، پلت فرم PullString می تواند راه را برای توسعه دهندگان اپل هموار کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1581

به "کوشش غول فناوری آمریکا برای تسلط بر بازار دستیارهای صوتی ، شرکت اپل صدای عروسک باربی را کنترل می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش غول فناوری آمریکا برای تسلط بر بازار دستیارهای صوتی ، شرکت اپل صدای عروسک باربی را کنترل می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید