تغییر وزیر ارشاد تکذیب شد

به گزارش مجله فازنما، تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به شایعاتی که در فضای مجازی نسبت به تغییر یا جا به جایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده، واکنش نشان داد.

تغییر وزیر ارشاد تکذیب شد

خبری از روز گذشته در بعضی کانال های مجازی و رسانه ها دست به دست می شود که احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به آن واکنش نشان داد. خبر به جا به جایی و تغییر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برمی شود.

راستینه در گفت وگویی با ردِ شایعه جا به جایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت وظیفه نمایندگان مجلس و رویه طبیعی بر تذکر و پیگیری مسائل مربوط به حوزه های مختلف است. کمیسیون فرهنگی وظیفه دارد در مورد هر اتفاقی چه در صداوسیما، چه وزارت ارشاد و نهاد های دیگر این موضوعات را مورد آنالیز قرار دهد. اما راجع به خبرِ جا به جایی و هر نوع تغییر، باید بگویم این خبر ها صحت ندارند و آن ها را تکذیب می کنم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بعلاوه به بعضی تخلفات پلتفرم ها که بدون مجوز و گذراندن مراحل قانونی سازمان تنظیم و مقررات صوت و تصویر فراگیر اقدام به انتشار آثار خود می نمایند نیز واکنش نشان داد و اضافه نمود: تفاهم نامه ای میان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متناسب با مسئولیت هایشان در فضای مجازی رخ داده، این تفاهم نامه باید عملیاتی شود تا از فضایِ خلأ میان ساترا و وزارت ارشاد در این زمینه، بعضی پلتفرم ها بهره برداری سوء ننمایند.

وی اضافه نمود: امروز حوزه فضای مجازی پیچیده است و هر تحلیل و فیلمی در کسرِ ثانیه فراگیر می شود؛ این فراگیری اقتضا می نماید هم ساترا و هم وزارت فرهنگ و ارشاد براساس تفاهم نامه خط شفافی را پیش ببرند تا این خلأ ها باعث سوء استفاده عده ای یا پلتفرم هایی نشود که بدون اخذ مجوز اقدام به بازنشر فیلمی ننمایند.

راستینه در انتها اعلام نمود: طبیعتاً آنچه انتظار ما از وزارت ارشاد و ساترا نسبت به اجرایی سازی تفاهم نامه با برنامه دقیق و عملیاتی هرچه سریع تر، خلأ های فی مابین را که باعث سوء استفاده پلتفرم ها شود را از بین ببرند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1644

به "تغییر وزیر ارشاد تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر وزیر ارشاد تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید