تحویل 10 هزار و 800 واحد مسکونی به مددجویان تا خاتمه سال

به گزارش مجله فازنما، خبرنگاران: مدیر کل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) از تحویل 10 هزار و 800 واحد مسکونی به مددجویان تا خاتمه سال اطلاع داد.

تحویل 10 هزار و 800 واحد مسکونی به مددجویان تا خاتمه سال

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

قادر صمدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، گفت: کمیته امداد براساس برنامه ریزی صورت گرفته در زمینه احداث و تأمین مسکن مددجویان در نقاط شهری و روستایی در شش ماه اول سال 92 حدود تکمیل و احداث 18 هزار واحد مسکونی را در برنامه خود دارد که از این تعداد 7 هزار و 200 واحد تکمیل و تحویل مددجویان شده و 10 هزار و 800 واحد در دست احداث است که تا سرانجام سال به مددجویان تحویل خواهد شد.

وی ادامه داد: از تعداد 7 هزار و 200 واحد تحویل شده، 6 هزار و 450 واحد مسکن روستایی و 750 عدد مسکن شهری است. همچنین از تعداد 10 هزار و 800 واحد در حال احداث نیز، 5 هزار و 500 واحد روستایی و 5 هزار و 100 واحد در مناطق شهری هستند.

مدیر کل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: این تعداد واحدهای مسکونی در سراسر کشور پراکنده است، اما مناطق و استان های محروم از جمله کردستان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان به دلیل محرومیت،از سهمیه بیشتری برخوردارند.

صمدی توضیح داد: در شهرهایی که مسکن مهر آنها ظرفیت داشته باشد واحدهای مسکونی از آن محل تامین شده و درمناطقی که ظرفیت موجود نیست، کمیته امداد اقدام به خرید زمین و احداث واحدهای مسکونی می نماید.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا در خصوص بهسازی یا مقاوم سازی مسکن مددجویان اقدامی می گردد یا خیر، گفت: در خصوص مسکن روستایی بخشی از آن احداث و بخش دیگر در خصوص طرح های بهسازی و مقاوم سازی مسکن است، که متولی آن بنیاد مسکن است و طی تفاهمی که با بنیاد مذکور صورت گرفته سهمیه ای برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

مدیر کل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام نمود: بودجه اصلی ما در این حوزه از محل تسهیلات بانکی است که به ازای مسکن روستایی 12 میلیون و 500 هزار تومان و مسکن شهری 20 تا 25 میلیون به صورت وام بانکی و به نام مددجو است و مابقی کسری اعتبارات به وسیله کمیته امداد، آورده های خود مددجو، یاری خیرین، مشارکت های مردمی و منابع اختصاصی کمیته امداد تامین می گردد. باز پرداخت تسهیلات به عهده مددجویان است اما در خصوص افرادی که توانایی بازپرداخت ندارند هر ساله در مجلس با همکاران، بودجه ای را برای این بخش پیش بینی می کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 297

به "تحویل 10 هزار و 800 واحد مسکونی به مددجویان تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 10 هزار و 800 واحد مسکونی به مددجویان تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید